10 ieteikumi, kā uzlabot atmiņu

Oct 28, 2019 by

tālmācība vispārējā vidējā izglītībaAtmiņa ir viens no mūsu ikdienas funkcionalitātes priekšnoteikumiem, kas ir būtiski ne tikai iegūstot izglītību, bet arī darbā un privātā dzīvē. Mūsu ikdiena komplektējas no miljoniem lietu, kuras mēs darām un, kuras ir jāatceras, piemēram, darāmo darbu saraksts, jubilejas, apgūstamā svešvaloda, adreses un citas vairāk vai mazāk ikdienā būtiskas lietas. 

Raksta turpinājumā, apskatīsim 10 labus un ikdienā izmantojamus ieteikumus, kā uzlabot atmiņu!

  • Labs un kvalitatīvs miegs

Labs un kvalitatīvs miegs, lai ikdiena būtu pozitīva un smadzenes spētu veiksmīgi darboties, ir viens ļoti svarīgs faktors. Miega kvalitāte ietekmē arī atmiņu un jaunas informācijas uzņemšanu, tāpat arī tas ietekmē to, cik radošs, koncentrējies un adekvāts esi ikdienas gaitās. 

  • Prāta treniņi

Krustvārdu mīklas, sudoku vai viktorīnas ir veids, kā pieslēgt atmiņu un domāšanu, kas ikdienā var veidot ļoti labu un “asu” prātu. Papildus tam, šāda nodarbe var būt noderīga zināšanām un atmiņai, ir izklaide un aizraujoša relaksācija. 

  • Attēls kā atmiņas atslēga

Daudziem cilvēkiem ir vizuālā atmiņa, tāpēc informāciju, kura Tev ir jāatceras, pieraksti uz lapiņas vai uzzīmē. Ne velti tautā runā, ka pat špikerus taisot, skolēni daudz labāk un pat negribot, iegaumē kontroldarba tēmas. 

  • Galda spēles

Veikalos ir bezgala liels spēļu piedāvājums, turklāt daudzas no tām ir ar atmiņas treniņa iespējām vai prāta asināšanu. Jebkurā gadījumā- spēles ne tikai izklaidēs, bet liks arī Tev domāt!

  • Grāmatas

Atvēli mirkli katru dienu grāmatas lasīšanai. Jebkuras lasāmvielas uztveršana un informācijas noglabāšana, dod vērtīgu pienesumu Tavām zināšanām un arī veicina iztēli. Dažkārt sarunās ar draugiem vai kolēģiem Tu spēsi padalīties ar informāciju, ko ieguvi lasot, un viedosi par sevi zinošana un inteliģenti bagāta cilvēka priekšstatu. 

  • Dienas notikumi

Katru dienu pirms gulētiešanas pārdomā visu, ko attiecīgajā dienā esi darījis. Atmiņas pārcilāšana ir labs treniņš un filtrs emocijām, ar kurām esi saskāries, lai veiksmīgi noslēgtu savu dienu. 

  • Asociācijas

Vēl viena laba metode, kā atcerēties lietas un faktus, ir tos sasaistīt ar asociācijām. Piemēram, kura pilsēta no Rīgas ir tālāk – Kandava vai Kuldīga? Un asociē to ar alfabētu (ar nākamo burtu aiz K). Tāpat cilvēku vārdus un to uzvārdus saisti ar sev ko zināmu un tuvu. 

  • Fiziskās aktivitātes

Sportošana rada asins riņķošanu, kas ļauj smadzenēm saņemt arvien aktīvāk barības vielas un attiecīgi arī atmiņai ļaus daudz labāk darboties. 

  • Mācības

Mācīties var jebkurā vecumā un veidā, pat, ja tā ir tālmācība šeit, kursi vai meistarklases. Pamatskola ieliek cilvēkā pamatus, kas ļauj attīstīt zinātkāri un izprast lietas loģiski. Vispārējā vidējā izglītība ir kā pastiprināts turpinājums cilvēka attīstībai un dod jau padziļinātu etapu zināšanu uzkrāšanai. Pārējās dzīves izglītības ir cilvēka izvēle turpināt ko konkrēti apgūt un iedziļināties tēmā vairāk, lai varētu to attīstīt kā profesiju vai uzņēmējdarbību. 

Mācīšanās ir cilvēka smadzeņu nodarbināšana un tā attīsta atmiņu. Meklē iespēju apgūt ko jaunu, nekad nav par vēlu ko iemācīties!

  • Vitamīni un veselība

Rūpējies par savu veselību katru dienu. Seko līdzi, lai sezonāli Tev pietiek vitamīnu, lai organisms nebūtu noguris un tam nekā netrūktu. Vesels ķermenis spēj daudz vieglāk un labāk uztvert informāciju un to noglabāt, nekā pārguris un neveselīgs.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *