5 radoši naudas taupīšanas veidi, kurus vērts izmēģināt

Feb 10, 2019 by

kredītlīnijaVai Tu pieķer sevi pie tā, cik bieži ikdienā aizdomājies par naudas jautājumiem? Ļoti iespējams, ka vairākas reizes. Un tas pat ir saprotami, jo ar izdevumiem ikdienā sastopamies teju ik uz stūra, un nav brīnums, ka regulāri domājam, kas mums ir nepieciešams, ko vēlamies nopirkt un ko varam atļauties. Un, protams, aizdomājamies arī par to, kā vieglāk ietaupīt naudu. Vai to maz ir iespējams izdarīt? Kā izrādās, jā, ietaupīt var, taču būs jāpielieto mazliet radošuma. Lūk, pieci veidi, kā kreatīvā veidā uzlabot savu finansiālo situāciju. Izmēģini tos arī Tu!

  1. Pārdod savas grāmatas un citas mantas.

Mājoklim, kas nav pārbāzts ar dažādām lietām, ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tas ir plašāks un izskatās pievilcīgāk. Otrkārt, ir mazāk vietu, kur krāties putekļiem, kā arī tīrīšanas process ir vienkāršāks. Treškārt, ja nepieciešams pārvietoties no vienas vietas uz citu, mantu pakošana aizņem maz laika.

Un, runājot atklāti, telpas, kuru stūri ir aizbāzti ar dažādiem “krāmiem”, nekad nebūs pievilcīgi, lai arī daļa mēģina atspēkot šo argumentu, sakot, ka tas ir mākslinieciskais haoss. Tādēļ, ja arī Tavā mājā ir pārāk daudz mantu, bez kurām Tu patiesībā arī varētu iztikt, iesakām tās gluži vienkārši pārdot internetā. Iespējams, kādam tās noderēs daudz vairāk nekā Tev, bet Tu gūsi papildu ienākumus.

  1. Plāno budžetu.

Pirmā lieta, kuru Tev ieteiks ikviens finanšu speciālists, ir budžeta plānošana jeb ienākumu un izdevumu apkopošana. Tā nepieciešama ikvienam, neatkarīgi no finansiālā stāvokļa un ideālā gadījumā to vajadzētu padarīt par ikdienas ieradumu. Lai atvieglotu šo procesu, vari izmantot radošas tabulas, grafikus, kā arī viedtālruņu aplikācijas un programmas, kas parāda izdevumus pa kategorijām.

  1. Izvairies lietot sociālos medijus.

Iedomājies – Tu ieej Facebook vai Instagram, bet tur ieraugi savu kolēģi vai paziņu, kas tikko iegādājusies jaunu mašīnu, aizbraukusi ceļojumā uz eksotisku valsti vai pārcēlusies uz jaunu mājokli. Protams, ka, redzot šādu saturu, agrāk vai vēlāk Tevī radīsies nepilnvērtības sajūta, kā arī Tu gribētu izbaudīt ko tādu, taču nevari atļauties. Tā vietā rodas vēlme kompensēt šo “trūkumu”, iegādājoties citas preces.

Ja vēlies izvairīties no liekiem izdevumiem, pavadi sociālajos medijos mazāk laika. Un, ja tā padomā, Tu nevari zināt, vai Tavas paziņas un kolēģi, kas, piemēram, devās ceļojumā, varēja to atļauties uzreiz. Iespējams, viņiem palīdzēja kredītlīnija, par kuru vairāk vari uzzināt šeit.

  1. Biežāk gatavo mājās.

Mēs saprotam, ka straujajā ikdienas ritmā neatliek laika gatavot ēst, taču Tev nav obligāti jākļūst par šefpavāru, un jāmeistaro sarežģīti ēdieni. Atrodi internetā radošas un interesantas receptes, kuras iespējams pagatavot pusstundas laikā. Tas ne tikai ļaus Tev iemācīties ko jaunu, bet arī ietaupīs naudu, ko būtu izdevusi, ēdot ārpus mājas.

  1. Izvairies iegādāties nevajadzīgas lietas mājai.

Tu ej pa veikalu un ieraugi neticami skaistus dvielīšus, dekorus vai salvetes, kuras ļoti vēlies iegādāties? Padomā divreiz, jo, iespējams, Tev mājās jau ir pietiekami daudz šādu lietu, kas nemaz netiek izmantotas.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *