6 lietas, ko jāzina par hostingu

Nov 19, 2013 by

Labs hostings ir ļoti svarīgs priekš jūsu interneta projekta. Principā hostings ir jūsu interneta projekta, jūsu pakalpojuma un jūsu preču zīmes seja. Lēna un nestabila mājaslapa radīs priekšstatu, ka tādi ir arī jūsu pakalpojumu un jūsu uzņemums. Tāpēc ir svarīgi savu mājaslapu nodot tādu cilvēku rokās, kuri tiešām dara savu darbu labi.

Ir tiešām grūti izvēlēties starp daudzajām hostinga kompānijām, it īpaši ja ikdienā nenodarbojaties ar šādām lietām.Visbiežāk cilvēki un uzņēmēji izvēlas visvairāk reklamēto hostingu vai hostingu, kam ir klāt piezīme ” lēts hostings “, tāpēc mēs vēlamies jums pastāstīt dažas lietas, kas ļaus izvēlēties labāko un godīgāko hostinga pakalpojuma sniedzēju.

“Bezmaksas” domēna vārds

bezmaksas domēns

Ja kāda hostinga kompānija jums piedāvā bezmaksas domēna vārdu, ja ņemat pie viņiem hostingu, tad pirmām kārtām noskaidrojiet kāda līmeņa domēns tas būs, jo viltīgs pakalpojuma sniedzējs var mēģināt jums iesmerēt subdomēnu, jeb domēnu, kas būs veidots šādi  www.jusuadrese.pro.lv  Tāpat noskaidrojiet uz cik ilgu laiku jums šis domēns tiek piešķirts un kāda par to būs maksa pēc bezmaksas perioda. Bieži, īpaši ārzemēs, pēc bezmaksas perioda tiek piestādīts rēķins, kas 2x pārsniedz patieso domēna nomas maksu.

Domēna vārda pārvaldnieks

Ir svarīgi lai ne tikai hostings būtu drošībā, bet lai arī domēna vārds būtu drošībā. Ja pērkat domēna vārdu caur hostinga sniedzēju, tad vispirms noskaidrojiet vai pēc sadarbības beigām jums būs iespējams domēnu pārnest pie cita pakalpojuma sniedzēja un cik tas maksās. Tāpat ja jums līdz šim ir bijis cits hostinga pakalpojuma sniedzējs pie kura jūs nopirkāt domēnu, tad būtu vēlams domēnu pārnest uz jauno hostinga firmu.

Diska izmērs un datu plūsma

hostinga trafika limits

Bieži vien pakalpojuma sniedzējs norāda “neierobežota diska vieta” , bet tajā pat laikā ir līgumā norādīts maksimālais diska vietas izmērs, piemēram, 10 Gb. Tāpat uzmanieites no datu plūsmas ierobežojuma, jo tas var jums dārgi maksāt. Ir hostingu kompānijas, kuras pelna uz datu plūsmu – t.i. par Gb, ko lejupielādē jūsu mājaslapas apmeklētāji. Katru reizi, kad kāds atver jūsu mājaslapu, viņam tiek lejupielādēti no servera jūsu mājaslapas dati – ja jums būs limits šai datu plūsmai, tad pienāks brīdis, kad kāds apmeklētājs nevarēs vairs atvērt jūsu mājaslapu, ja vien neveiksiet papildus samaksu par datu plūsmu. Šādi gadījumi pārsvarā ir vērojami ārzemēs, bet vērts tam pievērst uzmanību, arī izvēloties Latvijas hostingu.

Uzziniet vairāk par pakalpojuma sniedzēju

Mēs esam tik balti un pūkaini cik izliekamies un par cik pūkainiem mūs padara pircēja zināšanas. Pirms veidot sadarbību ar hostinga sniedzēju, īpaši ilgtermiņa sadarbību, uzziniet vairāk par pakalpojuma sniedzēju. Vienkāršākā metode ir Google, kur varat ierakstīt “slikta kvalitāte [pakalpojuma sniedzēja nosaukums]” vai “neiesaku [pakalpojuma sniedzēja nosaukums]”

Te gan atcerieties, ka šī informācija jums var kalpot par papildus kritēriju, bet ne par vienīgo, jo šādus neglaimojošus komentārus un ierakstus mēdz veidot arī konkurenti un atlaistie darbinieki, lai radītu zaudējumus pakalpojuma sniedzējam.

Rezerves kopēšana

Lai arī cik pārliecināti jūsu būtu par pakalpojuma sniedzēju, pakalpojuma sniedzējam ir jābūt arī pārliecinātam par datu drošību un to, ka dati vienmēr ir atjaunojami. Tāpēc izvēloties hostinga pakalpojumus pārliecinieties, ka pakalpojuma sniedzējs piedāvā rezerves kopēšanas iespēju. Visbiežāk to jums būs jadara pašiem, uzstādot visu nepieciešamo informāciju, bet tas dos jums iespēju automātiski saglabāt visu aktuālo informāciju : reizi dienā,reizi nedēļā vai reizi mēnesī, atkarībā no jūsu mājaslapas atjaunošanas un datu papildināšanas biežuma.

Ilgtermiņa līgums

Vienmēr esiet piesardzīgi ar ilgtermiņa līgumiem, jo tie uzliek saistības, ko jums var nākties lauzt un maksāt pat soda naudu. Vairums hostinga sniedzēju gan piedāvā ilgtermiņa līgumus, kur visa summa par līgumu tiek iekasēta uzreiz, bet tāpat laužot līgumu jums neviens naudu neatgriezīs. Tāpēc pārdomājiet vai jūsu projekts būs ilgtermiņa, vai tas būs rentabls un vai pakalpojuma sniedzējs tiešām ir iemantojis jūsu uzticību un tirgū darbojas jau pietiekoši ilgi, lai teiktu, ka viņi te būs arī pēc gada vai diviem gadiem. Tajā pat laikā gudri noslēgts iltermiņa līgums var ietaupīt jums 15-20% no visas samaksas, kas tiek veikta par hostingu.

Šīs ir tikai dažas lietas, ko der zināt par hostinga izvēli, bet ja ievērosiet šos padomus, tad noteikti neizvēlēsieties sliktāko pakalpojumu.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *