Biznesa dāvanu pasniegšanas etiķete un kļūdas, no kurām izvairīties

Dec 14, 2016 by

biznesa dāvanasDāvanu pasniegšana svētkos klientiem vai sadarbības partneriem var kļūt pat neveiklu un nepatīkamu pieredzi, ja neesam iepazinušies ar etiķeti un noteikumiem, kas jāievēro šādās situācijās. Ja izvēlētās dāvanas ir pārāk dārgas vai pilnīgi nesakrīt ar saņēmēja interesēm, visi labie nodomi būs vējā (jā arī biznesa pasaulē dāvanu dāvināšanas noteikumi ir nedaudz līdzīgi tiem, kādi ir būtiski izvēloties dāvanas tuviniekiem). Tāpēc, pirms sākt meklēt dāvanas klientiem, kolēģiem, darbiniekiem vai sadarbības partneriem (tas viss ietilpst biznesa dāvanu kategorijā), iepazīstam dažus padomus – kā!

Izvēlies personiskākas dāvanas, ja tas iespējams

Tas vienmēr ir patīkami, ja varam personalizēt dāvanu – kā biznesā, tā dāvanu izvēlē vispār. Arī biznesā kolēģi, klienti un sadarbības partneri labprāt vēlas justies novērtēti un sajust to, ka konkrētā dāvana paredzēta tieši viņiem. Visvieglāk šādu praksi piekopt tad, ja uzņēmums ir neliels, cilvēki, lielākoties tajā zināmi, iepazīti, arī nozīmīgākie sadarbības partneri ir vairāk vai mazāk uz roku pirkstiem saskaitāmi. Personalizēt dāvanas 100 cilvēkiem ir diezgan neiespējami, bet 20-30, gluži reāli. Tāpēc ir vērts izvēlēties tādas svētku dāvanas, ja esam nolēmuši sveikt kolēģus vai darbiniekus, kas atbilstu viņu interesēm, vismaz aptuveni, vismaz lielos vilcienos. Tomēr, jāatceras, ka, šādi sveicot svētkos darbiniekus vai sadarbības partnerus, dāvanām jānosaka cenu griezti. Ja izvēlamies dažādas dāvanas – tām visām jābūt vienā summā, lai neradītu nepareizu priekšstatu. Ja izvēlamies visas dāvanas vienādas (darbiniekiem, piemēram), izdomājam kādu nelielu detaļu, kas spētu dāvanu padarīt nedaudz personiskāku. Tāpat, uzņēmuma vadībai jābūt arī pragmatiskai – ir jāatvēl konkrēts budžets, ko iespējams un vēlamies tērēt uz svētku dāvanām. Ir viena kategorija, ko vēlamies, un otra, ko racionāli, aprēķinot kā uzņēmuma vadītāji, varam atļauties tērēt šādam pasākumam.

Izvēlies labāko internetā:

http://visasdavanas.lv/biznesa-davanas

Ierobežojumi, kas jāņem vērā

Ja vēl savus darbiniekus pazīstam, tad ar sadarbības partneriem, jo īpaši ārvalstu, jābūt uzmanīgam. Uzņēmumam nāk tikai par labu tas, ka ir vēlme un iespēja sveikt svētkos savus klientus, darbiniekus sadarbības partnerus. Saņemot patīkamu dāvanu, jebkuram rodas pozitīvas sajūtas par dāvanas pasniedzēju, tāpēc arī uzņēmuma vadības interesēs ir radīt patīkamas sajūtas par uzņēmumu. Un šādas pozitīvas sajūtas var veicināt arī ar pārdomāties apsveikumiem svētkos. Tiesa, ar sadarbības partneriem, kā jau minēts, jābūt piesardzīgam. Ne visi svin Ziemassvētkus (vienā un tajā pašā laikā, pirmkārt), ir ierobežojumi un dāvanas, kas dažās valstīs tiek uzskatītas par nepieklājīgām, nepieņemamām un radīs tikai nepatīkamas situācijas. Pirms izvēlamies dāvanu ārvalstu sadarbības partneriem, vēlreiz rūpīgi iepazīstamies ar viņu kultūras paradumiem – ko ir un ko nav pieklājīgi dāvināt!

Galvenais – atcerēties visus

Pats galvenais noteikums, ja uzņēmuma vadība lemj par dāvanu dāvināšanu svētkos – nevienu neaizmirst. Ja apsveicam klientus – tad pilnīgi visus. Ja apsveicam darbiniekus – nevienu nedrīkst aizmirst. Ja izvēlamies sveikt biznesa partnerus – nevienu nepalaižam garām sarakstam. Šāda apdāvināšana var šķist dārga un neizdevīga, tomēr tā ir gan lieliska sava uzņēmuma promocijas iespēja, gan arī jau esošas sadarbības un saišu nostiprināšana, kas biznesa lauciņā nekad nenāk par sliktu.

 

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *