Cik izmaksā saules baterijas?

Apr 15, 2013 by

trinasolar multi saules baterijasParedzot elektroenerģijas cenu pieaugumu, arvien vairāk tiek apsvērta alternatīvo enerģijas resursu izmantošanas iespēja. Joprojām pastāv mīts, ka saules paneļi ir ļoti dārgi un to izmantošana neatmaksājas. Patiesībā saules baterijas ir ilgtermiņa ieguldījums, kas, turklāt, pareizi uzstādītas, darbojas klusi un neatkarīgi no enerģijas patērētāja un ir pilnīgi neatkarīgs enerģijas avots, kas neprasa faktiski nekādu apkopi.

Saules bateriju cenu nosaka to jauda un izmantotās tehnoloģijas. Piemēram, TrinaSolar Multi sērijas saules bateriju (230 – 300 W liela jauda) vidējā cena atkarībā no konkrētā modeļa jaudas svārstās no 200 līdz 280 Ls. Papildu izmaksas sastāda saules bateriju uzstādīšana mājsaimniecībā un pieslēgums kopējam „Latvenergo” tīklam. Tomēr, pateicoties šim pieslēgumam, saules bateriju īpašnieks saražoto, bet neizmantoto enerģiju var uzkrāt akumulatoros vai nodot Latvenergo tīklā.

Cik saules baterijas man būs nepieciešamas?

Protams, mājas aprīkošanas ar saules baterijām cenu nosaka tas, cik un kādus paneļus vēlaties iegādaties. Lai aprēķinātu, cik liela saules bateriju platība nepieciešama, jāzina:

  • Cik daudz elektroenerģijas (kWh) mēnesī/gadā tiek vidēji patērēts? (Rīgā vidējais elektroenerģijas patēriņš, saskaņā ar AS „Latvenergo” 2012. gada pētījumu- 131,20 kWh mēnesī)

  • Kur māja atrodas. Informācija ir svarīga vidējā nokrišņu daudzuma, saulaino dienu aprēķinam u.c. Tātad, uz šo jautājumu nav iespējams atbildēt, ja jūsu prātā nav konkrētas vietas, kur saules baterijas tiks uzstādītas.

  • Kur būs iespējams uzstādīt saules baterijas (vislabākā vieta ir ēkas jumta dienvidu pusē)

  • Cik daudz no elektrības rēķina pašlaik varat atļauties kompensēt ar saules enerģiju; t.i. cik līdzekļus iespējams ieguldīt projektā.

Bet cik izmaksās saules bateriju iegāde tieši manai mājai? Kā redzams, uz šo jautājumu nav iespējams atbildēt bez neliela detektīva darba. Tas ir tāpat kā jautāt: „Cik maksā pabarot 50 cilvēkus?” Atbilde uz šo jautājumu būs atkarīga no tā, kādas kvalitātes un cik daudz ēdiena vēlēsieties pasniegt, vai ne? Tieši tāpat dažām mājsaimniecībām ir neliels elektroenerģijas patēriņš, bet citu elektrības rēķini ir milzīgi. Par laimi, saules bateriju izgatavotāji ir parūpējušies par visiem, kam nepieciešama elektroenerģija, izveidojot saules bateriju sistēmas dažādiem patēriņa diapazoniem. 

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *