CSDD vadīšanas eksāmens

Sep 6, 2013 by

csdd eksamensCSDD vadīšanas eksāmenu nepieciešams kārtot, lai saņemt automašīnas un autobusa, kā arī motocikla vadītāja apliecību. Eksāmena pieņemšanas un norises kārtība, kā arī eksāmena maksa atšķiras atkarībā no izvēlētās kategorijas. Kur var pieteikties vadīšanas eksāmenam? To var izdarīt ierodoties CSDD nodaļā, ar autoskolas starpniecību, izmantojot e-CSDD pakalpojumus un zvanot.

Automašīnas un autobusa vadītāja eksāmens

Automašīnas un autobusa vadītāja CSDD eksāmens sastāv no 3 posmiem: zināšanu pārbaudes par transportlīdzekli, figūru izpildes un braukšanas ceļu satiksmē. Brukšana ceļu satiksmē ilgst ne mazāk kā 25 minūtes un eksāmena beigās, ne mazāk kā 5 minūtes vadītājs vada transportlīdzekli pa patstāvīgi izvēlētu maršrutu līdz inspektora norādītajam galamērķim.

Motocikla vadīšanas eksāmens

Motocikla eksāmenu var kārtot tikai laika posmā no 1.aprīļa līdz 1.oktobrim. Motocikla vadīšanas eksāmens tiek vērtēts 3 posmos: zināšanu pārbaude par transportlīdzekli, figūru izpilde un braukšana ceļu satiksmē. Gan eksāmena automobili, gan figūras, gan inspektoru pie kura šis eksāmens ir jākārto nosaka speciāla datorprogramma. Vairāk informācijas var atrakst autoskolas Credo mājaslapā.

Eksāmena maksa un atteikšanas kārtība:

  • Ja nevari ierasties uz eksāmenu pieteiktajā dienā, to jāatsaka ne vēlāk kā diennakti iepriekš;
  • Atteikt eksāmenu iespējams ierodoties CSDD nodaļā personīgi, piezvanot vai pakalpojumu e-CSDD;
  • Ja eksāmenu neatsaka un uz to neierodas, tas tik un tā jāapmaksā pilnā apmērā;
  • CSDD eksāmens automašīnas un autobusu vadītājiem maksā Ls 21.05 (atkārtots eksāmens maksā Ls 21.05, bet atkārtots eksāmens, ja nav jākārto 1. un 2. etaps maksā Ls 19.37);
  • Vadīšanas eksāmens motocikla vadītāja apliecībai maksā Ls 21.05 (ja eksāmenu kārto ar autoskolas vai instruktora motociklu) vai Ls 32.59, ja eksāmenu kārto ar CSDD motociklu Rīgas nodaļā). Atkārtots eksāmens maksā Ls 21.05, bet atkārtots eksāmens, ja nav jāpilda eksāmena 1. un 2. etaps maksā Ls 19.37/ Ls 30.90(ja eksāmenu kārto ar CSDD motociklu Rīgas nodaļā).

Abu eksāmenu norise tiek filmēta un, ja nepiekrīt vadīšanas eksāmena izmākuma, to var pārsūdzēt. Bet, ja vienu vai otru eksāmenu nenokārto ar pirmo reizi, to iespējams kārtot atkārtoti ne ātrāk kā nākošajā darba dienā.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *