Datu centra izstrāde

May 9, 2014 by

Lai Citrus Solutions varētu apmierināt pat visprasīgākos klientus un nodrošinātu viņus ar kvalitatīvu, funkcionējošu un drošu datu uzglabāšanas centru, katrā datu centra izstrādes posmā ir jāievēro maksimāla rūpība un detalizēta klienta biznesa specifikas pārzināšana. Datu centra izstrāde – tie ir vairāki secīgi un rūpīgi plānojami soļi, kuru pēc iespējas kvalitatīvāka un profesionālāka īstenošana palīdzēs radīt labāko datu centra risinājumu konkrētā klienta vajadzībām.

Pirmais solis – sākotnējā klienta vajadzību apzināšana. Kad klients vēršas pie uzņēmuma ar vēlmi iegūt savā rīcībā modernu un drošu datu centru, pirmā lieta, kas jāizdara pakalpojuma sniedzējam, ir maksimāla klienta biznesa specifikas un vajadzību izzināšana. Tikai tad, kad datu centra izstrādātājs ir iepazinies ar konkrētā klienta vajadzībām, būs iespējams izstrādāt veiksmīgu un funkcionāla datu centra projektu, kā arī vēlāk to īstenot būvniecības procesā.

Otrais solis

Otrais solis – datu centra projektēšana. Kad uzņēmums ir iepazinies ar klienta vajadzībām, sākas darbs pie datu centra projekta izstrādes. Šajā procesā rūpīgi jāizstrādā gan topošā datu centra tehniskie, gan dizaina, gan drošības risinājumi. Jo precīzāks ir izstrādātais datu centra projekts, jo veiksmīgāk tas būs īstenojams būvniecības procesā. Tādēļ kompānijas, kas piedāvā datu centru izstrādi un būvniecību, sastāv no profesionāļu komandas, kurā ir gan dizaineri, gan inženieri, kā arī citi speciālisti. Šāda komanda nodrošina visaptverošu datu centra projekta izstrādi, ko tālāk var īstenot būvniecības procesā.

Trešais solis

Trešais solis – datu centra būvniecība. Pēc tam, kad ir pilnībā pabeigta datu centra izstrāde, var ķerties klāt nākamajam posmam, kura laikā projekts pārtop reālā būvē. Ja šī būve, jaunais datu centrs, ir tapusi, pilnībā ievērojot profesionāli izstrādāto tehnisko koncepciju, tad prognozējams, ka datu centrs būs kvalitatīvs, drošs un klienta vajadzībām pilnībā atbilstošs. Izbūvētajam centram jāsatur visi nepieciešamie drošības elementi, piemēram, rezerves elektropadevi un ugunsdrošības sistēmu, kā arī jāatbilst izstrādātajam dizaina risinājumam.

Ceturtais solis

Ceturtais solis – kontrole un testēšana. Būvniecības procesā un tūlīt pēc tā ļoti svarīgs aspekts ir datu centra funkcionalitātes pārbaude, lai nepieciešamības gadījumā laikus novērstu atsevišķas neprecizitātes būvniecības procesā un nodrošinātu datu centra drošu un nepārtrauktu darbību. Profesionāļu uzņēmumi, kas projektē un būvē datu centrus, allaž savā darbībā īsteno “dubults neplīst” taktiku. Tie ne tikai rūpīgi izstrādā un nodrošina datu centra būvniecību, bet arī veic tālākās funkcionalitātes testēšanu un drošības kontroli.

Piektais solis

Piektais solis – sertifikācija un tālākā uzturēšana. Neatkarīgi no tā, vai klients jau projekta izstrādes laikā bija izvēlējies sertificēt datu centru, vai arī šādas vēlmes viņam nebija, viens no stūrakmeņiem kvalitatīvam un drošam datu centram jebkurā gadījumā ir tā atbilstība kādam no Tier sertifikācijas līmeņu standartiem. Tier sertifikācija ir pasaulē atzīts datu centru drošības standarts, kas aptver visus posmus – gan datu centra projektēšanu, gan būvniecību, gan tālāko uzturēšanu. Pat, ja klients nevēlas ieguldīt savus līdzekļus datu centra sertificēšanas procesā, tas nenozīmē, ka datu centrs tiek būvēts nekvalitatīvi un neatbilstoši nepieciešamajiem drošības standartiem. Tieši otrādi – profesionālas kompānijas projektē un būvē tādus datu centrus, kas atbilst labākajiem pasaules standartiem neatkarīgi no tā, vai klients vēlas iziet arī sertifikācijas procesu. Sekojot Tier standartiem, vai arī izvēloties sertificēt datu centru, klients var būt drošs par rezultātu un datu centra veiksmīgu un drošu funkcionēšanu atbilstoši savām interesēm.

Lai uzzinātu vairāk informāciju par datu centiem apmeklējiet: http://www.citrus.lv/

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *