Esi gatavs iegādāties mājokli? Atbildi uz šiem jautājumiem!

Nov 23, 2018 by

ātrie kredītiVai domā par sava mājokļa iegādi? Apsveicam! Tas patiešām ir lielisks, taču ļoti atbildīgs lēmums. Taču pirms tā pieņemšanas tomēr der vēl reizi padomāt un izvērtēt, vai tas ir tieši tas, kas Tev vajadzīgs, un vai šis lēmums vēlāk netiks nožēlots.

Lūk, jautājumi, uz kuriem Tev vēl reizi vajadzētu atbildēt, pirms dodies pirkt mājokli:

  1. Kāds ir mans budžets?

Tev varētu šķist, ka jau esi apzinājis visas izmaksas, kas saistītas ar mājokļa iegādi, taču noteikti vērts padomāt vēlreiz, jo jāmaksā ir ne tikai pašu īpašumu, bet arī par ierakstu zemesgrāmatā u.c., turklāt jāatstāj nauda arī pirmā mēneša komunālajiem un cita veida maksājumiem.

  1. Vai mans finanšu stāvoklis ir tam gatavs?

Pat tad, ja Tev šķiet, ka esi finansiāli gatavs šim atbildīgajam solim, padomā vēlreiz! Vai Tu to tiešām vari atļauties? Vai Tavi ienākumi tiešām ir tik lieli, lai ik mēnesi papildus jau esošajiem izdevumiem, varētu atļauties maksāt arī, piemēram, par kredītu?

Arī tad, ja esi iekrājis pietiekami daudz naudas mājokļa iegādei un šķiet, ka vari iztikt bez kredīta, jāapsver, vai esi gatavs arī papildu izdevumiem, kas var rasties, tajā skaitā, ne tikai par jaunā mājokļa labiekārtošanu, bet arī, piemēram, par busiņa nomu, lai pārvestu mēbeles no vecās dzīvesvietas uz jauno. Šie šķietami pašsaprotamie un sīkie izdevumi patiesībā ne vienmēr ir tik mazi!

  1. Kādas izmaksas būs jāveic?

Pirms iegādāties mājokli pavisam noteikti jāsaprot, ka būs papildus arī papildus izdevumi, turklāt jābūt gatavam arī situācijai, kad var notikt kas neparedzēts. Noteikti jāieplāno izdevumi par notāru, jāmaksā nodoklis, valsts nodeva, īpašumtiesību reģistrēšanu zemesgrāmatā, kancelejas nodevu, apdrošināšanu u.tml.

  1. Vai esmu gatavs arī remonta izmaksām?

Ja vēl mājokli neesi apskatījis, bet to noteikti plāno darīt, tad Tev vajadzētu ņemt vērā, ka jāmaksā būs ne tikai par pašu dzīvokli vai māju, ko iegādāsies. Būs arī citas izmaksas, piemēram, par ierakstu zemesgrāmata, var būt jāmaksā nodoklis u.c. Viena no iespējamām izmaksām, kas gan saistās ar pašu mājokli, ir gan jaunas sadzīves tehnikas un mēbeļu iegāde, gan izmaksas par remontu. Vai Tu tiešām tam visam esi gatavs? Vai esi ieplānojis arī līdzekļus šādiem gadījumiem?

Dažkārt palīdzēt var ātrais kredīts no https://www.ferratum.lv/lv/atrie-krediti, piemēram, lai veiktu nelielu kosmētisko remontu vai nopirktu veļasmašīnu, bet, ja jau mājokli iegādāsies ar aizdevuma palīdzību, tad vēl viens aizdevums sagādās vien liekas raizes par to, vai būsi spējīgs atmaksāt.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *