Ģeoloģiskā izpēte pirms būvniecības

May 27, 2013 by

Ģeoloģiskā izpēteJa vēlaties, lai būve kalpo ilgi un droši, pirms tās pamatu projektēšanas ir nepieciešams veikt ģeoloģisko izpēti. Tā palīdzēs saprast, kādiem ir jābūt pamatiem, lai celtne ar laiku nenosēstos, neplaisātu un kalpotu ilgu laiku, nezaudējot kvalitāti. Ģeoloģiskā izpēte ir nepieciešama gan pirms saimniecības, dzīvojamo un citu ēku projektēšanas, kā arī pirms ceļu, tiltu un tuneļu būvniecības uzsākšanas.

Ģeoloģiskā izpēte ir inženiertehnisko un ģeoloģisko pētījumu kopums, ar kuru palīdzību ir iespējams noskaidrot zemes īpašības noteiktā vietā. Tas ir ļoti būtiski, pirms celtnes pamatu projektēšanas – pat praktiski vienādām celtnēm var būt nepieciešami atšķirīgi pamati, ja tās būvē vietās ar atšķirīgām zemes īpašībām.

Viens no uzņēmumiem, kas Latvijā piedāvā ģeoloģisko izpēti, ir SIA Ground Water. Uzņēmuma pakalpojums ir piemērots:

  • Pirms ēku pamatu projektēšanas;
  • Pirms ceļu un citu transporta infrastruktūras objektu celtniecības;
  • Ja vēlaties noskaidrot derīgos izrakteņu, kas pieejami noteiktā vietā.

Ģeoloģiskā izpēte pirms būvniecības uzsākšanas, pat pirms attiecīgās būves pamatu projektēšanas ir ļoti būtiska, lai nodrošinātu, ka objekts kalpotu ilgi un nezaudētu savu kvalitāti jau pavisam neilgi pēc tā pabeigšanas. Ja pamati nebūs projektēti pareizi, ēka var nosēsties, vai tās sienas var sākt plaisāt. Ne vienmēr šīs nepilnības apdraud cilvēku drošību ēkā, bet tās var radīt ļoti daudz problēmu – sākot no ēkas estētiskās vērtības mazināšanās līdz šķirbu rašanos un problēmām aizvērt durvis, sašķiebta durvju rāmja dēļ. Ēkas nosēšanās gadījumā ir jāatceras, ka mēbeles un aprīkojums ēkai līdzi nesašķiebsies.

Jāpatur prātā, ka ģeoloģiskā izpēte ir ļoti būtiska arī pirms ceļu būves uzsākšanas. Lai ceļš kalpotu ilgi, tajā neparādītos bedres un plaisas, ir ļoti būtiski to pareizi uzbūvēt, sākot jau ar pašiem apakšējiem ceļa slāņiem. Pat viskvalitatīvākais asfalts saplaisās un ceļš pēc neilga laika nebūs lietojams, ja tam būs ielikti nepareizi pamati. Ceļu slāņu sastāvs un veids ir atkarīgs no tā, uz kādas virsmas to veido – īpaši būtiski tas ir ceļu konstrukcijas zemākajiem slāņiem.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *