Hokejs Latvijā

May 21, 2013 by

hokejsHokejs Latvijā nenoliedzami ir viens no populārākajiem sporta veidiem, kura aktualitātēm līdzi seko lielākā daļa valsts iedzīvotāju. Sevišķi tas jūtams tieši Pasaules Čempionāta laikā, kad mūsu komandai līdzi jūt pat tie, kas parasti par sportu nemaz nefano.

Hokeju Latvijā spēlē jau gandrīz 100 gadus- no aptuveni 1920. gada, lai gan pati pirmā hokeja spēle reģistrēta agrāk- 1909. gadā. Savukārt, Latvijas hokeja federācija tikai izveidota 1930. gadā, bet gadu vēlāk norisinājās pirmā Latvijas hokeja līgas sezona.

20. gadsimta sešdesmitajos gados hokejs savu popularitāti nedaudz zaudēja, bet septiņdesmitajos gados, nomainoties Rīgas „Dinamo” trenerim, hokejs atkal kļuva par vienu no populārākajiem sporta veidiem Latvijā.

Lielas pārmaiņas notika 1991. gadā, kad Latvija atkal tika uzņemta Starptautiskajā Hokeja Federācijā (IIHF) un pievienota Pasaules Čempionāta C divīzijai. Tikai trīs gadus vēlāk Latvija jau bija B divīzijā, bet kopš 1997. gada Latvija atrodama spēcīgāko komandu sarakstā- A divīzijā.

Augstākais sasniegums, ko Pasaules Čempionātā guvusi Latvijas hokeja izlase, ir 7 vieta. To viņiem izdevās iegūt gan 1997., gan 2004. gadā. Līdz ar Kontinentālās Hokeja Līgas izveidošanu 2008. gadā, tika atjaunota arī Rīgas „Dinamo”.

Pamazām veidotas arī hokeja spēļu norises vietas – pirmā slēgta tipa hokeja halle Latvijā tika izveidota 1970. gadā. Vērienīgāka ledus haļlu celtniecība sākās 1998. gadā – tika atklāta gan Liepājas ledus halle, gan halle Ventspilī. Šobrīd lielākā ledus halle Latvijā ir ‘Arēna Rīga’- tā ir daudzfunkcionāla halle, tomēr tika celta tieši hokeja vajdzībām.

Jāsecina, ka mēs tiešām esam īsta hokeja zeme- vismaz reizi gadā hokeja aktualitātēm līdzi seko gandrīz ikviens šīs valsts iedzīvotājs. Plašu informāciju par jaunāko šajā sporta veidā iespējams izlasīt portālā focus.lv – hokejs.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *