Interneta provaideri un interneta piedāvājums Latvijā

Feb 1, 2014 by

interneta provaideriInternets ir galvenais no mūsdienu nozīmīgākajiem komunikāciju kanāliem, ko lieto ne tikai darba vajadzībām, bet gan saziņai sociālajos portālos, jaunumu un ziņu lasīšanai, pirkumiem internetā, čatam, norēķiniem u.c. Lai ikdienas darbs online būtu pēc iespējas kvalitatīvs un ērts, katrs no mums meklē ātru un stabilu interneta pieslēgumu, kas neliks vilties  ar datu pārraides ātruma svārstīgumu vai interneta zudumiem. Tieši tāpēc interneta tirgū ir daudzveidīga izvēle gan starp interneta veidiem (opriskais, kabeļu, bezvadu internets), gan starp provaideriem.
Ikvienam, kas parasti izmanto internetu ārpus mājām vai biroja, ir svarīga mobilitāte un pie šādiem apstākļiem izdevīgākais variants ir bezvadu internets. Savā ziņā vārdus „bezvadu internets” iespējams attiecināt uz diviem interneta pieslēguma veidiem: Modems ar mobilo internetu, kas pieejams pie Latvijas mobilajiem operatoriem; Vai  arī vienkāršs vadu interneta pieslēgums ar rūteri. Mobilo internetu iespējams izmantot teju jebkurā Latvijas teritorijā, tad rūteris nodrošina ar bezvadu internetu vien personīgajā dzīvesvietā vai publiski pieejamajās iestādēs ierobežotā teritorijā. Mobilā bezvadu interneta lielākā priekšrocība – ar internetu iespējams strādāt kā datorā, tā telefonā, tā planšetdatorā.  Mobilā bezvadu interneta priekšrocība – lielākā daļa operatoru nodrošina arī 3G/4G internetu, kas mobilo telefonu lietotājiem nodrošina bezvadu balss pārraidi, mobilo TV u.c. Parasti šis jaunās paaudzes platjoslas interneta tīkls pieejams lielākajās pilsētās un darbojas ar ātrumu pat līdz 150 Mbit/s. Kā papildus bonuss bieži vien pieejams bezmaksas izmēģinājuma periods, pēc kura iespējams izšķirties, turpināt izmantot šo servisu vai nē. Bezvadu interneta priekšrocības: Mobilitāte, jo netiekat piesaistīts vienai vietai; Iespējams pieslēgums vairākos datoros vienlaicīgi; Plaša tarifu plānu izvēle – gan ar ierobežotu, gan neierobežotu datu apjomu; Norēķinies par internetu tikai tad, kad to lieto.

Interneta izvēlē viens no pamata uzdevumiem ir veikt datu pārraides ātruma un maksas plānu salīdzināšanu, atrodot pareizo balansu. Tā kā prioritātes un prasības attiecībā pret provaidera un pieslēguma veida izvēli ir atšķirīgas, arī pakalpojumu klāsts Latvijas interneta tirgū ir pietiekami daudzveidīgs ,piem., no tādiem provaideriem kā Lattelecom, Baltcom u.c. Jāatceras, ka interneta pieslēguma izvēli diktē arī pakalpojuma ierīkošanas izmaksas un papildus vēlmes. Piem., ja ierīkojat vadu internetu, tad, iespējams, gribēsiet savā mājoklī ierīkot arī bezvadu internetu, kas ļaus lietot internetu vairākos datoros vienlaicīgi bez papildus maksas.

internetabc.lv

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *