Jaudīgi personālie datori

Jul 20, 2013 by

Jaudīgi personālie datoriVēl ne tik senā vēsturē personālie mājas datori bija pats populārākais datora veids. Tikmēr mūsdienās tehnoloģijas progresē arvien straujāk un nu jau ikdienā plaši tiek izmantoti portatīvie un planšetdatori. Tomēr galda datoru loma nemainās, tie tik un tā ir neaizstājami jaudīgu darbu veikšanai un programmu izmantošanai, tāpēc tiek plaši lietoti gan mājās, gan birojos.

Galda datori – neatņemams palīgs jaudīgu programmu izmantošanā

Mājas personālajiem datoriem (sauktiem arī par galda datoriem) ir virkne dažādu priekšrocību, kas tos izceļ starp pārējiem datoru veidiem. Nereti dažādos interneta forumos iespējams lasīt diskusijas, kur cilvēki jautā padomu par to, ko labāk iegādāties – portatīvo vai galda datoru. Atbilde pavisam vienkārša – viss atkarīgs no tā, kādam mērķim šis dators tiks izmantots.

Personālie datori izceļas ar augstu veiktspēju, kas kopš tā pirmsākumiem ir ļoti strauji augusi. Mūsdienās dažādu projektēšanas, dizainēšanas, programmēšanas un citu apjomīgu darbu veikšana ir teju neiedomājama bez jaudīga personālā datora. Tas garantē pat sarežģītu lielapjoma programmu lielisku darbu.

Personālo datoru sastāvdaļas:

  • Datora korpuss un barošanas bloks;
  • Procesors un monitors;
  • Mātesplate;
  • Operatīvā atmiņa un cietais disks;
  • Videokarte;
  • Optiskais diskdzinis;
  • Klaviatūra un datorpele.

Viena no galda datora īpašībām un tajā pat laikā priekšrocībām ir tā komplektācija. Proti, galda datori sastāv no dažādām atsevišķām komponentēm, kuras vajadzības gadījumā var aizstāt pret jaudīgākām. Tādējādi katrs var izvēlēties un nokomplektēt datoru pašrocīgi vai izvēlēties jau gatavu variantu. Tomēr jāsaka, ka mūsdienās datoru jauda ir pietiekami liela un tas nozīmē, ka aizvien retāk nepieciešams tos uzlabot.

Nokomplektē datoru pats

Pateicoties tehnoloģiskajam progresam, kvalitatīva datortehniku nu ir pieejama ikvienam. Personālie galda datori īpaši izceļas ar to, ka tos iespējams nokomplektēt par samērā mazu summu. Vismaz, ja salīdzina personālo galda datoru ar līdzīgas jaudas portatīvo datoru, tas izmaksās lētāk.

Lētus, bet jaudīgus personālos datorus īpaši izdevīgi iespējams iegādāties interneta veikalos, piem., Latvijas lielākajā interneta veikalā 1A.LV. Veikala lielākā preču kategorija ir tieši datortehnika, tajā skaitā personālie datori, kas pieejami jau sākot no 119 latiem.  Bet tikpat plašā klāstā atrodami arī portatīvie un planšetdatori no populārākajiem ražotājiem – viss viņu mājaslapā 1a.lv.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *