Kā naudu atlikt, nevis uzreiz iztērēt?

Jul 1, 2019 by

kreditlinijaNaudas atlikšanas princips šķiet pavisam vienkāršs – nosaki konkrētu summu, atliec un aizmirsti. Tomēr lai cik stiprs būtu Tavs gribasspēks, reizēm piezogas kārdinājums pastiept roku pēc iekrājumiem un tos iztērēt kādai spontānai vēlmei, kas nepavisam nav iecerētais rezultāts. Tādēļ apkopojām ieteikumus, kas palīdzēs motivēt sevi iekrājumus neaiztikt. 

  1. Sāc ar mazumiņu! Ja vien jau neesi pieredzējis krājējs, nevajag uzreiz sev uzstādīt ārkārtīgi izaicinošus iekrājumu veidošanas mērķus, kas liks strikti plānot budžetu un no daudz kā atteikties. Krāšanas ieradums ir jāveido pakāpeniski, līdz tas jau šķiet pavisam dabisks, tādēļ var sākt, piemēram, ar sīknaudas krāšanu – mēneša garumā katru vakaru visu palikušo sīknaudu ievietot atsevišķā traukā. Varbūt sakrātā summa nebūs liela, tomēr sāksi pierast pie procesa un krāšanas perioda beigās sevi nedaudz palutināt.
  2. Padari uzkrājumus maksimāli nepieejamus! Ja veido uzkrājumus, izmantojot krājkontu vai vienkārši krāj naudu kontā, kas nav ikdienas lietošanas algas konts, meklē risinājumus, kas neļauj tai uzreiz piekļūt. Izvēlies krājkontu, kas liek noteiktu laika posmu gaidīt, pirms naudu iespējams izmantot, vai arī bankas kontu, kuram nav pieejama norēķinu karte. 
  3. Automatizē uzkrājuma veidošanas procesu! Veidojot uzkrājumus elektroniski internetbankas vidū, nemaz nerodas sajūta, ka fiziski krāj naudu, turklāt, ja vien jau tajā pašā dienā, kad kontā tiek ieskaitīta nauda, netiek veikts pārskaitījums uzkrājumam, norēķinoties ar kartes palīdzību nereti tiek iztērēts vairāk naudas kā plānots, līdz ar to iekrājumu veidošanai vairs līdzekļu neatliek. Lai tāda veida situācijas nerastos, nepieciešams procesu padarīt automātisku – noformēt automātisko maksājumu, kas Tevis izvēlēto summu algas dienā uzreiz pārskaitīs uz kontu, kurā tiek veidots uzkrājums. Tādā veidā Tev šī naudas summa nepietrūks un nebūs jāizjūt dilemma – novirzīt naudu uzkrājumam, vai tomēr iztērēt.
  4. Izvirzi mērķi! Lai krāšana būtu veiksmīga un nebūtu nepārtraukts kārdinājums iekrāto iztērēt, dari to ar noteiktu mērķi. Dažādos pētījumos saņemtie rezultāti parāda, ka mērķa esamība palielina izredzes veiksmīgi sakrāt visu nepieciešamo summu, īpaši, ja izvēlētais mērķis ir personīgi svarīgs un ļoti gribas šo savu sapni piepildīt, jo ir psiholoģiski grūtāk naudu iztērēt, ja ļoti gribas ar to paveikt ko lielāku.
  5. Izmēģini dažādus risinājumus! Ja Tev nepalīdz nekas no iepriekš minētā, meklē palīdzību interneta dzīlēs – ir pieejamas visdažādākās metodes un ieteikumi, kā veidot uzkrājumus un kā sevi motivēt naudu neiztērēt. Atliek vien iepazīties ar informāciju, izvēlēties sev tuvāko risinājumu un to izmēģināt, ja tas nestrādā – mēģināt nākamo. Dažkārt aizdevums (informāciju skatījos šeit) var palīdzēt iegādāties lielāku pirkumu, taču pirms tam rūpīgi jāizvērtē maksātspēja.
      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *