Kā uzlabot mājaslapas ātrdarbību?

Jan 4, 2014 by

Tā kā no mājaslapas ielādes laika šobrīd ir atkarīgas gan jūsu pozīcijas Google meklēšanas rezultātos, gan arī potenciālo klientu skaits un peļņā, tad daudziem rodas jautājums – kā padarīt mājaslapu ātrāku?

Pirmais un galvenais nosacījums – neievietojiet savā mājaslapā lieku informāciju un failus, kuri nav optimizēti. Tas attiecas gan uz attēliem, gan uz .css un .js failiem.  Pirmkārt neievietojiet savā mājaslapā lielāka izmēra attēlus par tiem, ko ir nepieciešams atrādīt apmeklētājiem. Piemēram, ja paredzat, ka lietotājam nevajag rādīt lielāku attēlu par 800x600px, tad būs ļoti nelietderīgi hostēt 3000x2000px lielus attēlus un katru reizi, kad būs nepieciešams atrādīt mazos attēlus, apmeklētājam nāksies gaidīt kamēr no servera ielādējas lielās bildes un tiek atrādītas kā mazās. Papildus tam mājaslapas html kodā varat norādīt precīzu attēlu izmēru – pat tad, ja attēls ir 800x600px – jūs varat norādīt šo izmēru arī kā height=”800″ width=”600″ – tas neliks tehnikai minēt cik īsti lielas ir jūsu bildes un pēc veiktajiem pētījumiem nedaudz samazinās arī mājaslapas kopējo ielādes laiku – it sevišķi, ja lapā ir desmitiem attēlu vai animāciju. Lai samazinātu attēlus jums nepieciešamajā izmērā + optimizētu tos – iesaku jums izmantot VSO Image Resizer .

Veicot mazu pētījumu un testu ar 19 fotogrāfijām ar kopējo izmēru 44.1Mb, ieguvām šādus datus pēc VSO Image Resizer lietošanas

(1)    Samazinot attēlu 700x700px izmērā, bet nemainot bildes kvalitāti. Mēs ietaupām 41 Mb (92.8%) diska vietas.

(2)    Samazinot attēlu 700x700px izmērā un samazinot attēla kvalitāti par 15%. Mēs ietaupām 43.3 Mb (98.1%) diska vietas.

mājaslapas ielādes laika optimizācijas rīks

Visumā iespaidīgi rezultāti, bet attēli nav vienīgā lieta, kas kavē mājaslapas ātrdarbību. Lai veicinātu mājaslapas ielādes laiku, visus .css un .js failus, kas jums nav nepieciešami uzreiz pie lapas ielādes sākuma, izvietojot mājaslapas footer zonā, lai šie faili tiktu lejupielādēti jau pēc tam, kad mājaslapas apmeklētājs ir saņēmis pirmos datus un var sākt iepazīties ar mājaslapas saturu. Protams, ja runa ir par primāro jūsu mājaslapas .css failu vai jquery.js , tad šos datus jūs nevarēsiet izvietot mājaslapas footer zonā, bet pamatojoties uz iepriekš veiktajiem testiem – līdz pat 60% no ārējiem .css un .js failiem mājaslapu īpašnieki ielādē priekšlaicīgi, tādā veidā palielinot mājaslapas ielādes laiku.

Tāpat uzticiet savas mājaslapas testēšanu kādam IT speciālistam, lai saprastu vai jūsu izvēlētā mājaslapas satura vadības sistēma nerada pārāk lielu noslodzi serverim un ir piemērota jūsu izstrādāta projekta administrēšanai.

Bet pirms ķerties pie visu šo punktu ievērošanas, ieskatieties Google un pārliecinieties, ka jums ir labākais hostings , kas nodrošina ātru datu apstrādi. Ja jūsu hostings ir lēns pie 20 apmeklētājiem stundā, tad tas nekļūs ātrāk pie 100 apmeklētājiem, tāpēc savlaicīgi pārejiet uz ātrāku hostingu, piem., izvēloties hostinga pakalpojuma sniedzēju, kurš nodrošina SSD hostingu.

 

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *