Kāda ir atšķirība starp elektriskajām un gāzes plītīm?

Oct 11, 2017 by

 

elektriskās un gāzes plītis internetāPienācis laiks nomainīt plīti. Pirmā domā, kas cilvēkiem parasti ienāk prātā, ir saistīta ar to, kādu veidu izvēlēties – elektrisko vai gāzes plīti? Tie, kuriem ir pieredze ar vienu vai otru iekārtu, iespējams pieturēsies pie pārbaudītām vērtībām, taču vienmēr ir vērts uzzināt ko vairāk par abiem šiem veidiem – ko tie spēj mums dot, kā tie palīdz ietaupīt, labāk gatavot utt.

Virsmas stabilitāte

Viens no iemesliem, kādēļ mājsaimniecībās cilvēki izvēlas elektriskās plītis, ir to stabilā gatavošanas virsma. Tu vari uz tās uzlikt katlus, pannas utt., zinot, ka plakanā virsma neļaus tiem sašķiebties vai nokrist. Protams, arī gāzes plītīm ir īpaši veidoti degļi, lai uz tiem esošie trauki stāvētu stabili.

Tīrīšana

Pateicoties plakanajai virsmai, elektriskās plītis ir vieglāk tīrāmas, taču šeit jāuzmanās, lai netiktu izmantots pārāk liels mitrums, kas var iekļūt pie elektriskajiem savienojumiem. Gāzes plīti šajā ziņā būs drošāk tīrīt, taču tai ir vairāk detaļu, kas var apgrūtināt kopšanu.

Karstuma izplatīšana

Ņemot vērā šo kritēriju, elektriskās un gāzes plītis ievērojami atšķiras. Elektriskās plīts cepeškrāsns karstumu izplata vienmērīgi, kas attiecīgi arī atvieglo gatavošanas procesu. Savukārt gāzes plīts cepeškrāsns karstumu koncentrē uz augšējo daļu.

Savukārt, runājot par gatavojamo virsmu, vieglāk būs gatavot uz gāzes degļa, jo elektriskajai virsmai piemēroti būs tie trauki, kuriem ir līdzena apakša, pretējā gadījumā var nākties piedzīvot to, ka daļa ēdiena nav līdz galam gatava.

Uzsilšanas ātrums

Gāzes plīts šajā ziņā ir labāka izvēle, jo tās uzsilt momentā, kamēr elektriskajai plītij nepieciešams laiks gan uzsilšanai, gan arī atdzišanai. Tas var noderēt gadījumos, kad ēdiens ilgāk jāsaglabā silts, taču ir jābūt uzmanīgiem, lai tas nepiedegtu. Uzzināt vairāk

Enerģijas avots

Izvēloties starp šiem diviem veidiem, tu noteikti aizdomājies par to, kurš no enerģijas resursiem ir izdevīgāks – elektrība vai gāze? Padomā, vai tavā mājoklī ir gāzes pieslēgums, vai arī nāktos iegādāties gāzes balonu? Vai virtuvē ir iespējams pievienot plīti elektrības tīklam?

Visi šie “knifiņi” ir ļoti nozīmīgi, un tie ietekmē ne tikai pašas tehnikas izvēli, bet arī tās novietojumu virtuvē. Gāzes plīts ir uzticamāka gadījumos, kad mājās nav elektrības, taču, ja jāpērk balons, tas ik pēc laika ir jāmaina, kas arī var radīt grūtības.

Jebkurā gadījumā, izvēle ir tavās rokās. Mūsdienās abi šie veidi joprojām ir populāri, un ražotāji cenšas pielāgoties pircēju vēlmēm, radot dažādus modeļus, kas atbilst atšķirīgām vajadzībām. Turklāt, ja vēlies, vari iegādāties plīti ar kombinēto virsmu, kur ir gan gāzes, gan elektriskie degļi!

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *