Iemesli, kādēļ vērts izmantot malkas apkures katlus

Oct 18, 2013 by

cieta-kurinama-katli comodus.lvLiela daļa cilvēku savu māju un uzņēmumu apsildei izmanto gāzi un elektrību. Lai arī šie apkures veidi ir uzticami, tiem tomēr ir vairāki trūkumi. Piem., dažiem ir teju neiespējami apsildei izmantot kādu no šiem avotiem savas atrašanās vietas dēļ, citus atkal attur diez gan lielās izmaksas un lielais iespaids uz vidi ko tie rada. Tieši tāpēc daudzi izvēlas alternatīvu, iekštelpu malkas apkures katlus, kuru kurināšanā tiek izmantoti atjaunojamie resursi.

Kur lieto malkas apkures katlus?

 Ar malkas apkures katlu pilnīgi pietiek, lai radītu enerģiju, kas nepieciešam mājas vai neliela uzņēmuma apsildei. Ir iespējams iegādāties dažādu sēriju un izmēru katlus, kuri ir radīti gan vairāku ēku, gan vienas ēkas pilnīgai un efektīvai apsildei.

 Savukārt hidrauliskie malkas apkures katli strādā pateicoties degšanas procesam, kurā tiek sadedzināts koks ūdens sildīšanai iebūvētajā rezervuārā. Tālāk šis sasildītais ūdens tiek izmantots, lai nodotu siltumu gaisam vai, piem., apsildītu grīdu. Tāpat malkas katlus izmanto, lai sasildītu mājsaimniecības vajadzībām nepieciešamo ūdeni, apsildītu baseinus vai karstos toverus.

Malkas apkures katlu priekšrocības

 Malkas apkures katli parasti nodrošina uzticamu un stabilu malkas apsildi jebkurai izvēlētajai ēkai. Tajā pat laikā tos ir ērti lietot, tie samazina CO2 emisijas. Stādāt ar šiem katliem ir vienkārši un ērti, turklāt, lai darbotos efektīvi tie prasa vien minimālu tīrīšanu.

 Malkas katlu papildus priekšrocības:

  • Lielāka uzticamība – gāzes cenas var celties, elektrības tīkliem var pazust padeve. Tikmēr lietojot malkas katlus, māja vienmēr tiks apsildīta, jo jāpaļaujas tikai uz sevi un sagādātajiem malkas krājumiem.
  • Tīrāka darbība – iekštelpu malkas apkures katli piedāvā tīrāku un „zaļāku” mājas apsildīšanu. Kamēr fosilais kurināmais ir ierobežots, koksne ir pilnībā atjaunojams resurss.
  • Lielāka elastība – Iekštelpas malkas katlus var izmantot dažādiem pielietojumiem. Mājas īpašnieki tos var izmantot mājas apsildei un karstā ūdens ieguvei un pat vairāku ēku apsildei.

 Malku katlu lietošana ir arī lētāka nekā cita veida apkures sistēmas.   Ja šī iemesla dēļ vēlaties uzstādīt mājās malkas apkures katlus, nepieciešams vien atrast uzņēmumu, kas piedāvā gan katlu iegādi, gan to montāžu. Latvijas līderis apkures jomā ir SIA „COMMODUS”, kas piedāvā dažādu veidu apsildes iekārtu, tajā skaitā arī malkas apkures katlu iegādi un montāžas darbus ar 5 gadu garantiju!

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *