Kas jāzina, pašam būvējot plēves siltumnīcu

May 4, 2019 by

plēves siltumnīca Plēves siltumnīca ir lētākais un vienkāršākais variants mūsu dārziem, taču lai tās kalpotu labi, pastāstīsim svarīgus priekšnoteikumus.

Pirms pamatu likšanas, svarīgi izveidot grants vai smilšu slāni, un tad likt betona blokus vai liet betonu.

Siltumnīcas karkasu parasti veido no metāla vai koka līstēm, vai elastīgām caurulēm. Zem šīm līstēm ieteicams likt izolējošu materiālu, kas ir, piemēram, zemsegums, ko izmanto zem parketa un lamināta grīdām. Līstes ieteicams nokrāsot gaišā krāsā, lai tās neuzkarst.

Izvēloties plēvi savai siltumnīcai, ir jāizvērtē visi kritēriji, lai nekļūdītos izvēlē.

Mēs iesakām izvēlēties plēvi, kuras biezums ir vismaz 150 – 200 µm, jo tas nosaka plēves izturību. Vēl jāraugās, vai plēvei ir pievienots stabilizators, jo bez tā plēve nespēs izturēt gaismas un temperatūras pārmaiņas.

Mazu siltumnīcu sienām var izvēlēties stabilizētu armētu plēvi, kurā iestrādāti polipropilēna diegi, kas nodrošina ilgizturību. Taču šo materiālu nevar izmantot jumtiem, jo tam ir ierobežota gaismas caurlaidība.

Siltumnīcām ļoti būtiska ir gaismas caurlaidība, tāpēc der atcerēties, ka netīrumi, kas sakrāsies uz plēves ir nomazgājami ar ūdeni un speciāliem šķidrumiem, lai plēve nebūtu ik gadu jāmaina. Pieejamas ir arī plēves, kas atgrūž putekļus, kuras atrodamas pēc marķējuma – Anti-Dust.

Ultravioletais starojums ir tas, kas nosaka plēves ilgmūžību, jo tas izraisa fotoķīmisku plastmasas noārdīšanos. Izvēloties plēvi, apskati marķējumu, piemēram, UV10 nozīmēs, ka tas izturēs 10 sezonas, piecus gadus.

Lai siltumnīcās neveidotos kondensāts, iesakām izvēlēties etilvinilacetāta plēvi, tā ir elastīgāka, ar papildus pievienotām vielām, kas darbojas ar pretkondensāta īpašībām. Marķējums – Anti Drip.

Plēvi vislabāk klāt uz karkasa brīdī, kad laukā ir apmēram +10 grādu silts un nav liels vējš. Jālūko, lai tā tiktu stingri nostiepta un neveidotu krunkas.

Ja vēlies siltumnīcu izmantot arī ziemā, tad ieteicams veidot divu plēvju kārtas, kas pasargās no siltuma zuduma.

Ja tomēr uzskati, ka pašam tas nebūs pa spēkam, vari ieskatīties interneta mājas lapās, kur tirgo jau gatavas plēves siltumnīcas. Lapā 220.lv tās pieejamas plašā klāstā un par pievilcīgām cenām.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *