Kas piedalās mājas lapas izveidē

May 20, 2013 by

mājas lapu izstrādeMājas lapu izveide ir komandas darbs, un vairāki cilvēki vai pat organizācijas var tikt iesaistītas šī uzdevuma veikšanā. Kad pieņemts lēmums radīt jaunu tīmekļa vietni, lai gūtu vislabāko atbalstu, nepieciešams zināt, kādas personas un īpaši speciālisti parasti ir iesaistīti mājas lapas izstrādes procesā.

Mājas lapas īpašnieks

Mājas lapas īpašnieks ir tā persona vai organizācija, kam pieder tīmekļa vietne un iespēja izvēlēties un rediģēt tajā esošo saturu. Ideālā gadījumā mājas lapas īpašniekam ir jāpārzina visu pārējo pušu darbība, kas tikušas iesaistītas mājas lapas izveidē.

Domēna reģistrators

Svarīga mājas lapas izveides sastāvdaļa ir domēna nosaukums jeb domēna vārds. Domēna vārdu nepieciešams reģistrēt, lai to varētu izmantot tikai vienas mājas lapas īpašnieks. Domēna vārds tiek reģistrēts vienam gadam un vēlāk var tikt atjaunots tik ilgi, cik tas ir nepieciešams.

Tīmekļa mitinātājs (Web Hosts)

Hostinga mērķis ir veikt mājas lapas izveidei un darbībai nepieciešamo tehnisko un programmatūras nodrošinājumu. Tas iekļauj serveri, servera programmatūru un ātru savienojumu ar serveri. Šādi mājas lapai jābūt nodrošinātai ar nepieciešamajiem rīkiem: FTP, e-pasta serveri, Web serveri, datubāzi, DNS sistēmu (Domain Name System) u.c.

Mājas lapas izstrādātājs

Mājas lapas izstrādātājs ir tā persona, kas ir atbildīga par patieso mājas lapu izveides procesu. Dažreiz šo lomu pilda mājas lapas īpašnieks, bet nereti tā ir kāda persona – speciālists – kam ticis uzticēts šis uzdevums. Citos gadījumos mājas lapas izstrādes veicējs pārzina arī Web un e-pasta hostingu.

Web dizainers

Web dizainers mājas lapas izveides laikā piešķir tīmekļa vietnei vēlamo izskatu un lielā mērā nosaka, kāds iespaids tiks atstāts uz tās apmeklētājiem. Lai arī daži mājas lapu izstrādes speciālisti vienlaicīgi darbojas arī kā Web dizaineri, šīs ir divas atšķirīgas specialitātes. Dažās situācijās vēlams nolīgt gan mājas lapas izstrādes speciālistu, gan Web dizaineri, lai abas personas varētu pildīt savus uzdevumus tieši tajā jomā, kas padodas vislabāk.

SEO speciālists

Lai arī šī speciālista darbība mājas lapu izveidē nav obligāta, tā tomēr ir ļoti pieprasīta. SEO speciālists dod padomus, kā optimizēt mājas lapu tā, lai tā parādītos meklētājprogrammu pirmajās lapās un tādējādi tīmekļa vietnē sastopamā informācija pēc iespējas efektīvāk nonāktu pie iecerētās mērķauditorijas, kas meklētājprogrammā ievada atbilstošus atslēgvārdus. SEO speciālista darbu iespējams vienlaicīgi dēvēt gan par mākslu, gan zinātni, un profesionāļa izvēle šajā jomā palīdzēs sasniegt labākus rezultātus.

Mārketinga un sociālo mediju speciālists

Kad mājas lapas izveide ir pabeigta, pienācis laiks to padarīt pazīstamu. Pastāv dažādi veidi, kā veicināt mājas lapas popularitāti, un šajā jomā var darboties kā mājas lapas īpašnieks, tā arī viens vai vairāki mārketinga speciālisti.

Jāatceras, ka pastāv gadījumi, kad viena organizācija vai speciālists var pildīt vairākas lomas, vai arī var izrādīties, ka kāda no tām nav nepieciešama. Mazāku mājas lapu izveidedažreiz notiek tikai piedaloties mājas lapas īpašniekam (izņemot domēna reģistrēšanu un hostingu), kas vienlaicīgi darbojas arī kā mājas lapas izstrādes speciālists.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *