Klēpjdatori

Jan 16, 2014 by

ishopp.lv apple datoru veikalsPortatīvais dators (saukts arī par notebook, laptop vai klēpjdatoru) ir ērti pārnēsājams dators, kas datoru tirgū pieejams vairākos izmēros, parasti ar ekrāna izmēru no 11.6 līdz 18.4 collām. Par spīti savam nelielajam izmēram, kas vidēji ir 15.6 “, portatīvais dators izpilda visas galvenās galda datora funkcijas un mūsdienu modeļi izceļas pat ar labāku veiktspēju nekā tā, kas sastopama budžeta klases stacionārajam datoram. Portatīvā datora mobilitāti veicina tajā iestrādātā baterija (akumulators), kas garantē, ka to uzlādējot portatīvo var lietot arī parkā, kafejnīcās u.tml.

Zināmākie portatīvo datoru veidi

Tā kā katram no mums ir savas vajadzības, arī datoru ražotāji koncentrē spēkus  uz vairāku modeļu izstrādi, lai varētu piedāvāt portatīvos datorus konkrēti ikviena datorlietotāja prasībām. Portatīvie datori atšķiras ne tikai pēc vizuālā izskata vai ekrāna izmēra, bet arī pēc procesora, atmiņas, diskdziņa esamības/neesamības, operētājsistēmas utt. Pazīstamākie portatīvo datoru ražotāji mūsdienās ir Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo u.c

Portatīvā datora izvēli ietekmē:

  • Displejs – biežāk sastopamais portatīvā datora displeja izmērs ir 15.6 “, tomēr plaši piedāvāti arī mazāka izmēra vai pretēji, vēl lielākas diagonāles modeļi. Tieši ekrāna lielums nosaka to, cik apjomīgs būs pats dators un cik ērti to varēs pārnēsāt, kas ir īpaši svarīgi, piem., ceļojot. Lielāki modeļi būs noderīgi tiem, kas bieži strādā ar klēpjdatoru vienā vietā.
  • Cietais disks – diska ietilpība bieži ir nozīmīgākais kritērijs datora iegādei. Ja iepriekš bez problēmām pietika ar 320GB cieto disku, tad tagad klēpjdatoru modeļos ir daudz lielākas kapacitātes HDD, lai ar to būtu pietiekami apjomīgām programmām, mūzikas failu glabāšanai u.tml.
  • Baterijas mūžs – kāda jēga no portatīvā, ja tā baterija tur tikai īsu laiku un tas pastāvīgi jātur pie ārējās elektrības padeves? Ja bieži lietojat portatīvo ārpus telpām, publiskās iestādēs vai brīvā dabā, ļoti labi, ja baterija darbojas kaut vai 4 h bez ārējās elektrības padeves. Bez šaubām, spēlējot 3D spēles baterija turēsies mazāk nekā klausoties mūziku, tāpēc apsveriet, kam dators vairāk paredzēts.

ishop.lv

Nosauktie ir tikai daži no kritērijiem, kas jāņem vērā iegādājoties portatīvo. Papildus izpēte par datora funkcijām un stiprajām īpašībām nenāks par ļaunu, jo šis nav no lētākajiem pirkumiem, turklāt domāts salīdzinoši ilgam laikam.

Spied uz linka, lai apskatītos Aplle portatīvo datoru piedāvājumu!

http://www.ishop.lv/apple-datori/

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *