Kriminālziņas – Aizturētie kontrobandisti

Aug 5, 2013 by

Kriminālziņas - kontrobandaValsts Ieņēmumu Dienests kriminālziņām sniedzis informāciju, ka ir aizturēts personu grupējums, kas nodarbojies ar cigarešu kontrabandu. Aizturēšanu veikusi VID Muitas pārvalde. Aizturētie cilvēki nodarbojušies ar kontrabandas organizēšanu un ievešanu no Krievijas un Baltkrievijas akmeņogļu kravās. Vienam no aizturētajiem bijušas labas zināšanas par vilcienu kustību maršrutiem, tāpēc izstrādāt plānu nebija grūti. Akmeņogļu kravās, kuras paredzētas vest uz Latviju, viņi noslēpa maisus ar cigaretēm. Līdz ar cigaretēm maisos noslēptas arī GPS ierīces, kas viegli ļāva noteikt vilciena atrašanās vietu. Kādā sev izdevīgā vietā kontrabandisti paslēptos maisus no vilciena izmeta. Citi grupas dalībnieki izmestos maisus savāca un cigaretes aizveda uz glabātavu. Cigarešu izmešana pārsvarā risinājās Latgalē – Daugavpils, Jēkabpils un Krāslavas novados.

Pirmā aizturēšana notika ceļa posmā starp Jersiku un Līvāniem, kur VID pārstāvji aizturēja divas personas, kas savā automašīnā veda 101 600 dažādu marku cigaretes ar Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Tajā pašā laikā Līvānos tika aizturētas trīs citas personas, kas arī darbojās šajā grupējumā. Pēc aizturēšanas notikušajā kratīšanā aizturēto personu dzīvesvietās tika atrastas 136 000 cigaretes ar Baltkrievijas un Krievijas akcīzes nodokļa markām, naudas līdzekļi, GPS raidītāji, datori ar navigācijas raidītāju izsekošanas programmām un divi transportlīdzekļi, kas tika izmantoti nozieguma paveikšanā. Tiek uzskatīts, ka šī grupa ar kontrabandu nodarbojās jau vairākus gadus. Pret aizturētajām personām, kam nav piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis, ir uzsākts kriminālprocess.

Informāciju par citiem likumpārkāpumiem un plašas un aktuālas kriminālziņas par notikumiem Latvijā var lasīt ziņu portāla focus.lv kriminālziņu sadaļā. Te atradīsi informāciju par slepkavībām, zādzībām, kontrabandu, ceļu satiksmes negadījumiem un citas kriminālziņas.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *