Ledusskapis mūsu virtuvē

Nov 28, 2012 by

Ja kādreiz nebija iespējams ilgi uzturēt svaigu pārtika vai to uzglabāt ilgāku laika posmu, tad mūsdienās to var bez problēmām paveikt, ja jums mājās virtuves sadzīves tehnikas klāstā ir ledusskapis.  1834.gadā Dž. Pērkinss uzbūvēja pirmo ledusskapi – dzesēšanas iekārtu, kurā siltums plūst pretēji, nekā tas notiek dabiski.

Izsakoties vienkāršiem vārdiem, ledusskapi mēs parasti izmantojam pārtikas produktu dzesēšanai un saldēšanai. Ja izmantojam tehniskākus jēdzienus, varam teikt, ka ledusskapis jeb sadzīves saldēšanas iekārta nodrošina pārtikas produktu dzesēšanu nolūkā sadzīves apstākļos saglabāt to garšas, barojošas un gastronomiskās īpatnības.

Kopš 19.gs. beigām, kad parastais ledusskapis tika uzskatīts par ļoti lielu brīnumu, tas kļuvis par pirmās nepieciešamības preci, kuru izmanto praktiski jebkurš cilvēks. Kad cilvēki ievācas jaunā mājoklī, saskaņā ar ticējumu, pirmais tiek ielaists kaķis, bet tad iegādāts ledusskapis, jo neatkarīgi vai mēs dzīvojam tālu Dienvidos vai tieši ziemeļos, ikviens vēlas savā uzturā lietot svaigu un kvalitatīvu pārtiku.

Protams, ledusskapja galvenā funkcija ir dzesēt un uzglabāt pārtiku. Tomēr tas lieliski noder arī, lai mājoklī radītu glītu kopskatu.

Izvēloties ledusskapi veikalā, mēs vispirms izvērtējam tā gabarītus, drošību, ērtumu, dizainu un cenu. Mēs visi vēlamies īpašumā iegūt stilīgu, lielu, ērtu un drošu ledusskapi par pieņemamu cenu. Diemžēl tā tas parasti nenotiek. Ja ledusskapja dizains ir vienkāršs, tas ir ekonomisks un drošs, tad arī tā cena parasti ir pieņemama. Savukārt ja tas ir ietilpīgs, stilīgs un aprīkots ar dažādām luksus funkcijām, tad tā cena var būt apzīmēta par ar četrciparu skaitli.

Apdomājot visu, nākas secināt, ka izvēloties ledusskapi, ir jāpiegriež vērība vairākiem parametriem.

Tilpums. Jānošķir kopējais tilpums no derīgā. Ir svarīgi izvērtēt, cik īsti lielu vietiņu vajag, ko liksim iekšā.

Gabarīti. Saprotams, ka, jo lielāks ledusskapis, jo lielāka vietiņa tam jāatvēl virtuvē. Jāatceras, ka iebūvējamo ledusskapju modeļi vienmēr ir ar mazāku ietilpību.

Ekonomiskums. Tie apzīmēts ar burtiem no F līdz A. Katram cilvēkam jāskatās pēc savām iespējām.

Klase. Ledusskapjiem noteiktas klasifikācijas nav, taču atkarībā no ventilācijas sistēmas uzbūves, dzesēšanas sistēmas, dizaina, durvīm, nodalījumu skaita, tilpuma un daudzfunkcionalitātes daži ražotāji iedala ledusskapjus klasēs : no masveida ražojuma līdz luksus precei.

Marka. Nav jēgas pārmaksāt par zīmolu. Daudz prātīgāk ir ņemt vērā ražotājvalsti un viss, jo bieži vien katra valsts ražo klimatam atbilstošus ledusskapjus.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *