Lego konstruktori – bērnu priekam un radošai domāšanai.

Nov 23, 2015 by

Rotaļlietas varam viegli iedalīt vairākās kategorijās – tās, kas ir pūkainās mīļlietiņas, spēles, izglītojošās, attīstošās, ko var spēlēt ar draugiem, individuālās, aktīvās un vēl daudz un dažādu veidu rotaļlietas. Tieši tāpēc, nav nebūt vienkārši izvēlēties piemērotāko rotaļlietu bērnam – jo īpaši, ja jāizvēlas viena.

Lai arī tas nav vienkāršs uzdevums – Lego konstruktori var būt tieši pareizā izvēle. Tā ir gan radoša, gan attīstoša, gan arī prieku un savā ziņā nelielu spēlēšanās atkarību radoša rotaļlieta. Ar Lego bērns var spēlēties gan vienatnē, gan pieaicināt palīgā draugus – sameistarojot kopīgi kādu lielāku un sarežģītāku konstruktoru. Var sekot gan instrukcijām, kas paredzētas, gan izpausties radoši un attīstīt savu fantāziju, būvējot un veidojot visdažādākās lietas – cik nu vien komplektā iekļautās detaļas atļauj.

sarkans lego klucītis

Kas īpaši ar Lego – tie piemēroti visdažādāko vecumu bērniem – sākot no pašiem mazākajiem, līdz pat krietni vien lielākiem bērniem, kas, gluži tāpat kā mazākie, gūs prieku un aizrautību no Lego konstruktoru būvēšanas. Protams, mazajiem paredzētie konstruktori atšķiras no tiem, kas paredzēti lielākiem bērniem. Lego konstruktori mazajiem satur daudz lielākas detaļas, tās ir krāsainas un vairāk paredzētas spēlēšanās priekam. Lai gan arī to salikšanas un rotaļāšanās procesā bērns iemācās, attīstās un vecina savu radošo domāšanu un pirkstu kustību spējas. Savukārt lielākie bērni, spēlējoties ar Lego, jau rosina savu stratēģisko domāšanu, plāno, saprot kā veidot, izmanto dažādus paņēmienus un spēj veidot sarežģītas un dažādas kombinācijas, izmantojot Lego konstruktora detaļas.

Tā ir rotaļlieta, kas ietilpst ļoti daudzās kategorijās vienlaicīgi, lai spētu nodrošināt bērnam gan prieku, ar to spēlējoties, gan attīstīt radošo pusi un stratēģisko domāšanu. Tāpat, Lego konstruktorus var izmantot ne tikai bērni, bet arī pieaugušie – izaicinājums sev, salikt kādu no sarežģītākajiem Lego konstruktoriem, var būt arī piedzīvojums pieaugušajiem, pārliecinoties, ka stratēģiskā domāšana strādā, plānošana izdodas un no visām sarežģītajām detaļām iespējams saveidot gan tieši to, kas attēlots instrukcijā, gan daudz un dažādus citus objektus – cik nu vien fantāzija un izdoma atļauj.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *