Mikrokredīts uzņēmējiem

Aug 4, 2013 by

MikrokredītsJa tiek plānots realizēt savu biznesa ideju vai attīstīt jau iesākto biznesu, tad nepieciešamības gadījumā, iespējams pieteikties Hipotēku bankas realizētajā Mikrokreditēšanas programmā, kas paredz mikrokredītu piešķiršanu gan investīcijām, gan apgrozāmajiem līdzekļiem.

 Mikrokredīts, kas paredzēts investīcijām, pieejams līdz 10000 latu apmērā, savukārt apgrozāmiem līdzekļiem tiek piešķirta mazāka summa – līdz 5000 latu. Maksimālais atmaksas termiņš noteikts līdz 5 gadiem. Ja aizdevuma summa nepārsniedz 5000 latu, kredīta ņēmēja līdzdalība nav nepieciešama. Ja vajadzīgā naudas summa ir lielāka, uzņēmēja līdzdalībai jāsastāda 10%. Jāņem vērā arī fakts, ka mikrokredīta saņemšanai nepieciešams arī galvotājs – tas var būt arī uzņēmuma īpašnieks.

Lai kredīts tiktu piešķirts, jāievēro dažas prasības – uzņēmumā nodarbināto personu skaits nedrīkst pārsniegt 10. Tāpat jāņem  vērā, ka gada neto apgrozījums un gada bilance nedrīkst pārsniegt 1,4 miljonus latu. Mikrokredīts netiek piešķirts nodokļu parādu un finansiālu grūtību gadījumos. Pastāv arī daži ierobežojumi saistībā ar atbalstāmajām darbības sfērām – mikrokredīti netiek piešķirti nozarēm, kas saistītas, piemēram, ar ieroču tirdzniecību, azartspēlēm, tabakas un alkoholisko dzērienu ražošanu un tirdzniecību, apdrošināšanas un banku pakalpojumu, darbībām ar nekustamo īpašumu, kā arī komercpārvadājumiem ar autotransportu.

Plašāka informācija par Mikrokreditēšanas programmu, kā arī citiem pakalpojumiem, ko piedāvā Hipotēku banka, pieejama mājas lapā www.hipo.lv.  Ieskaties un realizē savas idejas jau tagad!

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *