Muskuļu distonija un botulīns

Jan 30, 2015 by

muskulu distonija un botulinsMuskuļu distonija ir viena no tām slimībām, kas 21. gadsimtā joprojām ārstiem izraisa neziņu par tās patiesajiem cēloņiem un to, kas būtu darāms, lai no tās izārstētos pilnībā. Muskuļu distonija ir centrālās nervu sistēmas slimība un tās laikā palielinās muskuļu tonuss, kas liek tiem pēkšņi sarauties. Smagākos slimības gadījumos, cilvēki nevar vieni paši dzīvot savu dzīvi un ir vajadzīgs kopējs, kas palīdz pat viselementārākajās ikdienas darbībās. Daudziem cilvēkiem liekas, ka distonijas slimniekiem piemīt garīga rakstura problēmas, bet tas ir pilnīgi aplams uzskats. Muskuļu distonija nekādā veidā nav saistīta ar cilvēka intelektuālo attīstību.

Kā iedala muskuļu distoniju?

Šo slimību iedala dažādos veidos, lai to būtu gan vieglāk ārstēt, gan slimniekam būtu skaidrība par savu stāvokli. Pavisam tiek iedalīti trīs veidu muskuļu distonijas paveidi, kas tiek iedalīti vēl sīkāk:

  • Ģeneralizētā distonija – slimībā ir iesaistīts ir viss ķermenis vai arī lielākā daļa no tā. Nereti slimības izpausmes sākas ar kakla spazmām. Pēcāk distonija izpaužas kā ķermeņa griešanās ap savu asi un muguras muskuļu savilkšanās, kas rezultātā var novest pie piespiedu pozas ieņemšanas. Smagākās slimības izpausmes ir tās, ka cilvēks nav spējīgs parevi parūpēties ikdienā. Miegā distonija pazūd;
  • Lokālā (fokālā) distonija – skar noteiktus ķermeņalocekļus. Izpaužas kā sejas vai acu plakstiņu spazmas, laringospazmas un kakla spazmas, kā arī dažādas citas. Lokālā distonija var būt:
  • – Multifokāla, ja skar vismaz divus nesaistītus ķermeņa locekļus;
  • – Segmentālā distonija ietver vēl blakus locekļus.
  • Hemidistonija – skar tikai vienu ķermeņa pusi.

Ja muskuļu distonija parādās bērnībā, tad pirmās izpausmes ir novērojamas rokās un kājās un pēcāk pāriet uz citām ķermeņa zonām, bet pieaugušajiem slimības sākums novērojams ķermeņa augšdaļā.

Kas izraisa muskuļu distoniju?

Ir vairākas teorijas par to, kas īsti izraisa muskuļu distoniju cilvēka orgnismā. Dažādi pētījumi atklāj, ka vainīgs ir kāds gēns un tā varbūt iedzimta. Pie tās var būt vainojams arī stress, ārkārtīgi liela slodze, citas slimības un arī dažādu medikamentu lietošana, kas izpaužas gan alerģijas, gan blakusparādību veidā. Muskuļu distonija var būt kā komplikācijas bērnu cerebrālajai triekai, dažādām nervu sistēmas slimībām, izkaisītās sklerozes slimniekiem, smadzeņu infekcijām, galvas traumām un organiskiem bojājumiem, saindēšanās gadījumos ar medikamentiem un oglekļa monoksīdu.

Botulīna injekcijas

Muskuļu distonija ir izārstējama tikai tad, ja tā ir radusies saindēšanas gadīumā. Tai ir novērojamas dažādas smaguma pakāpes un, lai pilnvērtīgi dzīvotu ir nepieciešama nepārtraukta sadarbība ar savu ārstu, lai izvēlētos veiksmīgāko un pareizāko ārstēšanas metodi. Jau 10 gadus šo slimību ārstē ar botulīna injekcijām, kā jau minējā, slimība nav izārstējama pavisam, bet ir iespēja apslāpēt simptomus. Botulīna injekcijas iedarbība var ilgt no 3 mēnešiem līdz pat pusgadam vai gadam.

 Avots: botulinainjekcijas.lv

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *