Noteikumi, ko atcerēties, izmantojot auto līzingu

Jun 24, 2014 by

Auto līzings ir process, kura noteikumi balstās līgumā starp līzinga devēju un līzinga ņēmēju. Pirms līgums tiek parakstīts, svarīgi ir iepazīties un, kas ir pats galvenais, arī izprast visu tajā minēto informāciju. Lai konkrētā auto līzinga noteikumi būtu vieglāk saprotami, vispirms iesakām iepazīties ar vispārīgiem faktiem un noteikumiem, kas attiecināmi uz praktiski jebkuru gadījumu, kad savā lietošanā vēlies iegūt līzinga auto. Turpmākie padomi rakstā pamatā attiecināmi uz operatīvo auto līzingu un pilna servisa līzingu.

Ņem vērā maksājumus, kas jāveic auto līzinga sākumā, viscaur līzinga periodam un beigās!

Gadījumā, kad tiek veikts operatīvais auto līzings, līzinga termiņa sākumā, iespējams, būs jāveic ne vien pirmā mēneša maksājums, bet arī jāiemaksā vēlāk atgriežama drošības maksa vai arī jāveic pēdējā līzinga mēneša iemaksa. Tāpat sākuma ieguldījumi brīdī, kad tiek veikts auto līzings, var iekļaut citas izmaksas par licencēm, reģistrāciju, nodokļa nomaksai u.c. Pilna servisa līzings gadījumā visas ar auto aprūpi un ikgadējām transporta līdzekļa nodevām saistītās izmaksas tiek iekļautas nemainīgos ikmēneša maksājumos.

Arī gadījumā, ja tiek izvēlēts operatīvais auto līzings, tev būs nepieciešams veikt ikmēneša maksājumus visa līgumā noteiktā līzinga perioda laikā. Tomēr, operatīvais auto līzings, atšķirībā no pilna servisa līzinga, neparedz maksājumā iekļautas transporta līdzekļa nodevas, apdrošināšanas piemaksas vai auto apkopes un uzturēšanas izmaksas. Tāpat, ja līzinga maksājums netiks veikts laicīgi, abos auto līzinga gadījumos automobiļa lietotājam jāmaksā soda nauda līgumā noteiktajā apmērā.

Veicot operatīvo līzingu, jāatceras arī par papildu maksājumiem, kas varētu būt saistīti ar līzinga perioda beigām. Piemēram, gadījumā, ja klients izvēlas neiegādāties transportlīdzekli, beidzoties līzingā noteiktajam termiņam, viņam būs jānorēķinās ar līzinga devēju par pārsniegto auto nobraukumu un transportlīdzekļa nolietojumu.

Salīdzinot dažādus auto līzinga piedāvājumus, svarīgi ir šādi punkti:

  • Norādītā automobiļa vērtība – zemāka vērtība var samazināt tavus ikmēneša maksājumus;

  • Tūlītējie veicamie maksājumi līzinga sākumā;

  • Auto līzinga ilgums;

  • Ikmēneša maksājuma apmērs;

  • Papildu maksājumi, kas būtu jāveic auto līzinga perioda beigās;

  • Atļautais automobiļa nobraukums un maksa (par kilometriem) gadījumā, ja nobraukums ir pārsniegts;

  • Iespēja iegādāties auto līzinga perioda beigās vai agrāk;

  • Vai tavs ikmēneša līzinga maksājums iekļaus segumu gadījumiem, ja auto tiek nozagts vai arī bojāts satiksmes negadījumā.

Lai salīdzinātu visus iepriekš minētos faktorus, tev būs jāveic pamatīga izpēte, un tās nozīme nav atsverama – nekad neuzķeries uz pirmo reklāmā redzēto piedāvājumu!

Zini visas līgumā noteiktās tiesības un pienākumus!

Papildus iepriekš minētajām klienta tiesībām zināt patiesās izmaksas, kad tiek veikts auto līzings, katram klientam – līzinga ņēmējam – ir tiesības izmantot transportlīdzekli līgumā noteikto mēnešu skaitu ar noteiktu nobraukumu. Tāpat, pēc visu saistību un maksājumu veikšanas termiņa beigās, līzinga ņēmējs kļūst pilnībā brīvs no jebkādām līzinga saistībām. Savukārt, ja tiek veikts operatīvais līzings, klientam, saskaņā ar līguma noteikumiem, ir tiesības iegādāties transportlīdzekli vai nu līzinga perioda beigās, vai iepriekš. Tāpat viņš var izmantot visas garantijas, atsaukšanas tiesības un pakalpojumus, ko norāda līzinga devējs.

Visbeidzot, vienmēr atceries, ka tev kā pircējam un klientam ir tiesības būt pilnībā informētām par visām automobiļa līzinga izmaksām bez jebkādiem slēptiem nosacījumiem. Šī informācija palīdzēs tev salīdzināt dažādus auto līzinga piedāvājumus un izvēlēties to līzinga devēju, kura piedāvājums vislabāk atbildīs tieši tavām vajadzībām, budžetam un braukšanas ieradumiem. Lai uzzinātu vairāk, vienmēr sazinies ar auto līzinga kompāniju personīgi!

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *