Pārāk maza guļamistaba! Ko darīt?

Jan 6, 2018 by

 

sienas plauktiAk, tas taču ir tik kaitinoši – ja istaba ir pārāk maza, šķiet, ka tajā pat apgriezties ir grūti, kur nu vēl izdomāt, kā izvietot mēbeles. Taču, darot to tu vari ietaupīt maksimāli daudz vietas.

  • Aizmirsti par milzīgu gultu. Jā, tev ir jāpieņem šī skarbā patiesība. Ja vien nevēlies, lai tavā istabā pietiktu vietas gultai, tev rūpīgi jāpārdomā šīs mēbeles izmērs. Ja gulta nepieciešama diviem cilvēkiem, jāiztiek ar divvietīgo, nevis tādu mēbeli, kurā, ja labi gribētu, varētu sagulēt vismaz četri.
  • Atbrīvojies no lielām mēbelēm. Tādas lietas kā seno laiku smagnējie skapji, lielas sekcijas utt. aizņem pārāk daudz vietas, kuru tu varētu izmantot daudz efektīvāk. Tāpat pievērs uzmanību tam, kur tu varētu salikt lietas, kas ikdienā netiek izmantotas. Vari tam izmantot, piemēram, platību zem gultas. Savukārt, iegādājoties gultu, vari izvēlēties tādu modeli, kura galvgalī ir iebūvēti plaukti.
  • Izšķiro skapja saturu. Skapjos mēs uzglabājam gan apģērbu, gan aksesuārus, gan apavus, kā arī citas lietas, kurām mazā guļamistabā nepietiek vietas. Atceries – jo vairāk lietu tu varēsi salikt skapī, jo lielāka platība tiks atbrīvota telpā.

Vienkāršākais veids, kā iekārtot skapi, lai viss tajā nesajauktos ir, izmantojot organaizerus, jeb atsevišķus nodalījumus vai kastes. Tos iespējams arī iegādāties un pielāgot savam skapim. Piemēram, skapja durvīs vari izveidot iekaramo nodalījumu.

  • Izmanto multifunkcionālas mēbeles. Ja tev ir maza guļamistaba, ir jāpielieto fantāzija, lai izdomātu, kā labāk visu sakārtot. Piemēram, mazā žurnālgaldiņa vietā izmanto nelielu skapīti. Tāpat, piemēram,sienas plaukti būs labāki nekā brīvi stāvošie, kas aizņem vietu uz grīdas.
  • Atbrīvo vietu zem gultas. Kā jau iepriekš minēts, platība zem gultām bieži vien nemaz netiek izmantota, taču tā ir pietiekami liela, lai tur novietotu, piemēram, kastes ar citu sezonu apģērbiem un apaviem utt. Vēl viens veids, kā tu vari atbrīvot vietu istabā ir, izvēloties izvelkamo dīvānu ar veļas kasti.
  • Izmanto sienas. Tev ir iespēja izmantot sienu nevis grīdu, lai saliktu tur dažādas lietas. Viss, kas tev ir nepieciešams – izturīgi sienas plaukti. Nelielās telpās prātīgāk ir izvēlēties mēbeles, kuras ir garas un augstas, nevis zemas un platas. Tāpat vari iegādāties arī plauktu sistēmas, kuras pielāgot savām vajadzībām. Arī spoguļus, pakaramos un rotu kastītes labāk ierīkot pie sienas, atbrīvojot grīdu.

Noderīgs padoms guļamistabas iekārtošanai – ja vēl vairāk vēlies ietaupīt vietu, ierīko garu iekaramo plauktu pa visu sienu. Tā tu radīsi istabā interesantu atmosfēru un iegūsi daudz vietas, kur salikt dažādas lietas. Plauktu krāsu un formu izvēlies, vadoties pēc kopējā telpas interjera un savām vēlmēm. Iedvesmai vari ieskatīties interneta veikalā 220.lv!

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *