Pašdisciplīna – ko tas nozīmē?

Dec 5, 2018 by

aizdevumiTava veiksme ir atkarīga no vairākiem faktoriem. Prasmes, paradumi, attieksme ir tā, kas veicina persnīgos sasniegumus. Lai arī ir daudz nozīmīgu prasmju, kas nepieciešamas veiksmīgam cilvēkam, pašdisciplīna ir viena no galvenajām. Nekas tā nenosaka to, cik daudz sasniegsi savā dzīvē, kā spēja sevi disciplinēt. Taču ko nozīmē pašdisciplīna?

Tā vajadzīga pat lai no rīta pieceltos no gultas, “pierunātu” sevi nomazgāt traukus, pabeigtu darbu noteiktajā laikā. Arī šajos dzīves scenārijos pašdisciplīna ir tā, kas liek šos darbus darīt, vai tieši otrādi – tā trūkuma dēļ Tu tos nedari vispār vai neizpildi noteiktajā laikā. Pašdisciplīna ir kā spēja sevi kontrolēt, spēja pateikt “nē”, piemēram, sliktiem paradumiem. Šī prasme palīdz dzīvot pilnvērtīgāk, sasniegt vairāk un piepildīt savas vēlmes. Pašdisciplīna ir nepieciešama sevis attīstīšanai.

Par laimi gribasspēku un pašdisciplīnu iespējams iemācīties un attīstīt. Un, lūk, šeit ir paradumi, kurus arī Tev vajadzētu iekļaut savā dzīvē:

Cenšanās atrast vēlmi darīt (vai nedarīt)

Ja Tu mēģini, piemēram, iekļauties noteiktā budžetā, iegādāties dārgas lietas bez īpaša iemesla nebūtu vēlams. Arī aizdevumi, lai arī ļoti noderīgi noteiktās situācijas, nav tas, uz ko Tev vajadzētu paļauties, īpaši, ja neesi pietiekami disciplinēts un motivēts ar atbildību attiekties pret parādu un to laicīgi atmaksāt.

Lai arī mums visiem ir lietas, ko nevēlamies darīt, taču zinām, ka tas ir jāizdara (vai tieši otrādi – nevajadzētu darīt), jāmēģina radīt vēlme to izdarīt, paveikt (vai izvairīties no tā). Piemēram, ja arī esi aizņēmies, centies atrast iemeslus, kādēļ būtu svarīgi naudu atmaksāt. Tas var būt arī tādēļ, lai atbrīvotos no liekā stresa, kas rodas no tā, ka apzinies, ka esi kādam parādā, un tā dēļ nespēj domāt par citiem mērķiem.

Rūpēšanās par sevi

Miega trūkums var nomākt vēlmi darīt, tāpēc disciplinēti cilvēki rūpējas par sevi, lai garīgais un fiziskais spēks netiktu apgrūtināts, un darbā un citās jomās nebūtu nekādu šķēršļu. Ja arī Tu vēlies būt pašdisciplinēts, tad rūpējies par sevi – izgulies, ievēro veselīgu dzīvesveidu, laiku pa laikam atpūties, atsakies no sliktajiem ieradumiem!

Mērķu sadalīšana mazākos uzdevumos

Neatkarīgi no tā, vai vēlies paveikt lielāku projektu darbā vai mājās, Tev ir jāsaprot, cik svarīgi ir labi paveikt arī mazos uzdevumus. Nosaki īstermiņa mērķus, kas palīdzēs sasniegt lielo mērķi, lai Tu justos laimīgāks un būtu motivēts iesākto paveikt līdz galam!

Arī nevēlamo darbu darīšana

Pašdisciplīna nozīmē arī darīt to, kas Tev nepatīk vai ko nevēlies. Patiesībā darīt kaut ko tādēļ, ka Tev tas patīk, nenozīmē sevi disciplinēt.

Ja Tu zini, ka Tev kaut kas ir jāizdara (un vienmēr būs jādara arī tādi uzdevumi, kuri nepatīk), tad dari to! Pašdisciplīna ir kā muskulis. Jo vairāk to trenēsi, jo lielāku labumu gūsi.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *