Kura operētājsistēma vislabākā tavam portatīvajam?

Aug 15, 2013 by

portatīvais dators operētājsistēmaIzvēloties portatīvo datoru, bez tehniskās specifikācijas un cenas, ir vērts pievērts uzmanību arī izvēlētā datora operētājsistēmai. Pieejami dažādi modeļi ar jau instalētu operētājsistēmu, piem., Linux, Mac OS vai Windows. Operētājsistēmu katrs var uzstādīt arī pats, iegādājoties tukšu datoru, tomēr jārēķinās, ka programmas būs jāiegādājas klāt atsevišķi.

Kā iepirkties, lieki nepārmaksājot?

Lai nevajadzētu lieki tērēt naudu datorservisos šo operētājsistēmu uzstādīšanai, vislabāk iegādāties datoru, kuram viss nepieciešamais darbam jau ir integrēts. Kā izvēlēties, kura operētājsistēma labāka? Viena no iespējām turpināt iesākto, proti, ja pirmais dators bija ar Mac OS, tad daudz vieglāk un ērtāk trupināt darbu ar tādu pašu operētājsistēmu, jo ir izveidojies pieradums strādāt ar konkrētām programmām.

Ja padomā pirmais portatīvais dators vai vienkārši nav pieredzes šādās lietās, labāk skatīties uz to, ko iesaka draugi vai radi un kas nepieciešamības gadījumā būtu pietiekami zinoši un varētu jums palīdzēt – gan ar datora iegādes procesu, gan strādājot. Pretējā gadījumā būs jāpaļaujas uz datoru centriem, tātad būs jāmaksā par pakalpojumiem.

Kādu operētājsistēmu izvēlēties?

  • Linux ir tūkstošiem programmu un aplikāciju, kas pieejamas bez maksas un šī operētājsistēma izceļas ar to, ka ir mazi draudi no vīrusiem. Šī iemesla dēļ būs ideāli piemērota bērniem un, ja kaut kas noiet greizi, atliek tikai pārinstalēt.
  • Windows ir plaši pieejama, jo tiek izmantoti dažādu ražotāju datoros. Ļoti dažādas iespējas, piem., Windows 8 ir dzīvais ekrāns – sākuma ekrānā var lasīt jaunākās ziņas, sportu u.tml. Tāpat pieejams integrācijas līdzeklis, kas var skenēt failu pret iespējamiem vīrusiem vai nelabvēlīgām lietojumprogrammatūrām pirms faila ielādes.
  • MAC ar līdzīgām funkcijām maksā salīdzinoši vairāk. Ja budžets ir noteicošais, tad Apple portatīvais dators nav tas izdevīgākais variants. Tomēr ir kāda pozitīva īpašība – ļoti labi saskan ar pārējiem Apple produktiemiPad, iPod, iPhone un ir labs tehniskais atbalss Apple Store.

Būtībā viss ir atkarīgs no ražotāja, tāpēc ir svarīgi aplūkot, ko katrs portatīvā datora ražotājs piedāvā cenu, funkciju, atbalsta ziņā. Gudri būtu pārskatīt dažādu informāciju vai palasīt atsauksmes par to cik uzticami un ērti lietojami ir šie produkti. Ja ir iespēja, var izmēģināt arī dzīvē, lai redzētu, kurš ir vislabākais, ērtākais un dabiski saiet kopā ar jūsu strādāšanas stilu.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *