Dzīvojamo māju katli – tērauda un vara, čuguna katli

Nov 21, 2013 by

čuguna katli commodus.lvDzīvojamo māju katli ir lētāki un ērtāk pieejami nekā komerciālie katli, jo tie ir mazāki un mēdz būt arī daudz efektīvāki. Katlu izvēlē pastāv dažādas iespējas un savām mājām piemērotāko var piemeklēt ikviens. Viss, kas nepieciešams, tuvāk iepazīties ar piedāvājumu un vadīties pēc vispārējiem kritērijiem katla rentabilitātes noteikšanai.

Kāds apkures katls nepieciešams tieši Jūsu mājām?

Pasaulē pirmie populārākie apkures katli bija čuguna katli, bet mūsdienās tie var būt izgatavoti kā no čuguna, tā arī tērauda un vara siltummaiņiem. Katlos var izmantot arī dažādus degļus un ventilācijas sistēmas. Sienas stiprinājuma konsiderācijas katli ir dizaina izvēle vairākumā mājsaimniecību. Māju īpašnieki, celtnieki un apkures līguma slēdzēji dod priekšroku tieši šiem katliem, jo tiem ir elastīgas izplūdes sistēmas un kompakts dizains.

Pirmā lieta, kas jāapsver izvēloties apkures katlu ir tā izmērs. Pārāk liels katls nekā Jums nepieciešams var būt pārāk skaļš, mazāk efektīvs un dārgs. Tas, kāda izmēra katls Jums ir nepieciešams ir viegli nosakāms aprēķinot siltuma slodzes, ko katls spēj nodrošināt.

Apkures katla rentabilitātei ir jābūt salīdzinātai ar dažādiem efektivitātes rādītājiem. Prasti augstas efektivitātes modeļi ir dārgāki nekā zemākas efektivitātes modeļi. Ja Jūsu katla dzīves ilgums ir 20 – 30 gadi, tad ir vitāli svarīgi izvēlēties modeli, kas šajā laikā samazinās izmaksas līdz minimuma, pat, ja tas nozīmē, ka sākumā jārēķinās ar lielākām investīcijām katla iegādei.

Atmaksāšanās laiks augstas efektivitātes katliem

Atmaksāšanās periods ir laiks, kas nepieciešams, lai katls atmaksātos, proti, atpelnītu savas pirkšanas, uzstādīšanas un ekspluatācijas izmaksas. Jo īsāks ir šis atmaksāšanās periods, jo augstākas efektivitātes katls tas ir. Lai noskaidrotu to, kurš katls būs visrentablākais Jums, salīdziniet sākotnējās izmaksas un ikgadējās enerģijas izmaksas, kas rodas šo katlu lietojot.

Katlu montāža Latvijā

SIA „COMMODUS” ir līderis situma apgādes tehniku pārdošanā un montāžā Latvijā. Pārdošanā ir gan granulu, gan tērauda, gan čuguna katli no pazīstamākajiem katlu ražotājiem pasaulē, turklāt par vienām no izdevīgākajām cenām Latvijā. Līdz ar katlu pārdošanu tiek piedāvāti arī to montāžas darbi, kuriem COMMODUS sniedz garantiju un pēc apkalpošanu, kas ļauj neraizēties un nodrošināties pret bojājumiem, kas rodas katlam tā sākotnējās lietošanas laikā.  Ienš ŠEIT, lai izvēlētos sev nepieciešamo apkures sistēmu!

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *