Vai saules baterijas atmaksājas?

Nov 30, 2012 by

Vai saules bateriju uzstādīšana mājsaimniecībā atmaksājas? Uz šo jautājumu mēs atbildēsim raksta beigās, apskatot cik izmaksā saules bateriju uzstādīšana un cik daudz enerģijas no tiem var iegūt, tādējādi aprēķinot vai saules baterijas uzstādīšana mājsaimniecībā spēs sevi atmaksāt.

Saules enerģija Latvijā šobrīd ir viens no populārākiem avotiem, elektroenerģijas gūšanai, par kuru strauji pieauga arī interese pēc tam, kad tika piedāvāts EU finansējumus saules paneļu uzstādīšanai mājsaimniecībās.  Patlaban braucot cauri pilsētām vai laukiem, jūs varēsiet pamanīt, ka uz māju jumtiem un pie balokoniem ir redzami saules bateriju paneļi. Vai saules baterijas tiešām ir nākotnes enerģijas avots mazajām mājsaimniecībām? Kamēr eksistēs Saule un Zeme, tikmēr ikvienam būs iespēja izmantot saules enerģiju, lai gūtu siltumu caur saules kolektoriem vai elektroenerģiju caur saules baterijām. Turklāt šis enerģijas avots ir arī lētāks par fosīlajiem kurināmajiem materiāliem.

Pirms saules bateriju iegādes un uzstādīšanas jums gan vajadzētu rūpīgi veikt aprēķinus, lai noteiktu vai konkrētie saules bateriju paneļi spēs nodrošināt jūsu vajadzības un laika gaitā atmaksāsies.

Ja saules baterijas neatmaksājas laika periodā līdz 15 gadiem, tad konkrētā modeļa vai ražotāja saules baterijas nav pietiekoši efektīvas, lai tās iegādātos! Vai ir kādas saules baterijas par kuru efektivitāti un garantijām nav šaubu?

Aprēķinu nepieciešamību un pareizās izvēles izdarīšanu no saules kolektoru klāsta apliecina arī projekti, kuri tika realizēti ar KPFI projekta līdzfinansējumu. Jo liela daļa cilvēku uzstādīja saules kolektorus ar 3 kW jaudu, kuri maksāja gandrīz Ls 10000. Izmantojot šobrīd aktuālos Latvenergo enerģijas tarifus un pieņemot, ka saules baterijas elementu jauda nezūd eksplutācijas gaitā, viena šāda mājsaimniecība spēj saražot gada laikā enerģiju Ls 300 apmērā. Ņemot vērā, ka saules bateriju līdzfinansējumu nodrošināja KPFI, tad šādas saules baterijas spēs sevi atpelnīt 33 : 2 = 16 gadu laikā. Tātad šāda veida saules bateriju uzstādīšana jums nesīs mazāku ieguldījumu kā noguldot 5000 Ls bankā uz 16 gadiem ar procentu likmi 5% gadā.

Ja vēlaties ko patiešām efektīvāku un ienesīgāku par naudas noguldījumu bankā, tad uzstādiet savās mājas Trinosolar saules baterijas , kuru cena svārstās starp Ls 3500 un Ls 4500. Pieņemot, ka iegūtā jauda ir tikpat liela kā saules baterijām, ko apskatījām iepriekš, tad šis produkts spēs sevi atpelnīt 12 gadu laikā. Izklausās jau labāk? Atcerēsimies, ka iepriekšējā piemērā bija pieminēts arī KPFI finansējums. Piesaistot KPFI vai citu EU finansējumu jūs katru gadu sāksiet pelnīt 8-10% no ieguldījuma. Turklāt jūs ne tikai pelnīsiet, bet arī rūpējoties pa dabu, būsiet nodrošinājuši sevi un varbūt arī apkārtējiem elektroenerģiju.

Trinasolar ir 3. pasaulē lielākais saules bateriju ražotājs. Trinasolar saules baterijām tiek nodrošināta garantija, kas apliecina, ka saules bateriju nolietojums 2 un turpmākajos gados sastādīs mazāk par 0.8 %.

Secinājums ir tikai viens – pie Trinasolar saules bateriju izvēles jūsu ieguldījums ne tikai atmaksāsies, bet arī nesīs jums peļņu, nodrošinot ekoloģisku elektroenerģiju.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This

2 Comments

  1. Obelix

    Dīvaini rakstnieki, raksta par PV paneļiem, bet bildi liek par saules kolektoriem? Vai nu dumi vai ar nodomu.

    • firstmedia

      Sveiki! Tā kā raksts ir par saules enerģiju, tad tajā ir iekļauta bilde gan par saules baterijām, gan par saules kolektoriem. Ja uziesiet ar peli uz kolektoru bildes, tad redzēsiet, ka parādās uzraksts “Watt Saules kolektori”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *