Zobu implanti un to raksturojums

Mar 29, 2013 by

Dažāda vecuma un dzimuma cilvēkiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ ir parādījies kāds iztrūkstošs zobs vai pat vairāki, nākas saskarties ar lēmuma pieņemšanu kādu dabiskā zoba aizstājēju izmantot. Aizvien populārāki kļūst zobu implanti. Tie, ja ir pareizi ievietoti paredzētajā vietā spēj saglabāt savu vietu tur un funkcionēt pat visu mūžu.

Mākslīgie zoba aizstājējus ir interesanti papētīt tuvāk, jo tie pēc izskata un funkcionalitātes atbilst īstajiem. Tas parāda to, cik zobārstniecība ir tālu gājusi. Var tikt aizstāti gan priekšējie zobi, acu zobi, lielie un mazie dzerokļi – katrs ir aizstājams, radot mutes Zobu implanti | zobārstniecība | zoba saknesdobumā tādu pat sajūtu, kā būtu, ja visi būtu dabiskie zobi. Neskatoties uz dabisko funkcionalitāti un izskatu, šie aizstājēji nebūt nav dabiski. Daļa, kas atrodas tieši žokļa kaulā un veido saķeri kopā ar pārējo zoba daļu ir titāna skrūve. Tā tiek izveidota katram pacientam individuāli un var atšķirties gan pēc garuma, platuma, kā arī vītņu skaita un ievietošanas dziļuma. Ārējā titāna skrūve daļa ir speciāli apstrādāta, lai palielinātu saskares virsmu ar kaulu. Tas nodrošina zoba aizstājēja saaugšanu ar kaulu jeb osseointegrāciju Šī procesa gaitā tiek iegūts zoba saknes analogs, kas ļauj tālāk pieskaņot zoba redzamo daļu. Svarīga daļa ir arī smaganai, kas arī ir redzamā daļa. Lai tā izskatītos pēc iespējas pievilcīgāk, to ir iespējams labot ar smaganu formētāju. Tā būtībā ir speciālas formas titāna skrūve, kas tiek uz kādu laiku ievietota virs smaganu līmeņa, lai izveidotu estētiski pievilcīgu smaganas formu – gluži tādu pašu, kāda ir starp dabiskajiem zobiem. Pēc tam, kad ir izveidojusies piemērota forma, šo formētāju var izņemt un var likt abatmentu. Tas tiek nostiprināts zoba implantā. Pacients var izvēlēties, vai vēlas, lai tiktu izmantots metāliskais vai cirkonija abatments. Metāla abatmentu parasti izvēlas tie, kuri vēlas ietaupīt, jo tas ir salīdzinoši daudz lētāks. Tas ir sevišķi piemērots tiem, kuriem ir bieza smagana un zoba aizstāšana ir mutes dobuma dziļumā. Otrs ir nedaudz dārgāks, bet arī estētiski daudz pievilcīgāks. Tas ir pareizā izvēle, ja tiek veikta priekšzobu implantācija. Tas noder tajos gadījumos, kad smagana ir plāna, jo šī daļa nespīd cauri smaganai. Šis risinājums tiek pielietots arī ja pacients plāno izmantot cirkonija zoba kroni, kas ir arī pati pēdējā un vizuāli pamanāmākā mākslīgā zoba sastāvdaļa. Tas tiek izmantots laboratorijā no metālkeramikas vai cirkonija. Nostiprināts tas tiek uz abatmenta. Profesionāļi var apgalvot, kas ir ideāli atbilstošs dabiskajam zobam, turklāt var tikt piemērots katram pacientam individuāli pēc nospiedumu noņemšanas, ņemot vērā pārējo zobu formu, toni, smaganu stāvokli u.c. lietas.

Zobu implanti kļūst arvien pieprasītāki, neatkarīgi no cilvēku vecuma, jo tos var ievietot jau vēlākajos pusaudžu gados un pateicoties modernajām tehnoloģijām, sarežģītais process pacientam nav nepatīkams. Katra mākslīgā zoba sastāvdaļa atbilst kvalitātei un garantē, ka tas pareizi ievietots var nokalpot mūžību, bez vajadzības to mainīt vai kā citādi labot. Ievietojot šādu zobu aizstājēju praktiski nav iespējamas nekādas alerģiskas reakcijas, ja nu vienīgi netiek ievērota zobu higiēna. Tādos gadījumos var nākties zaudēt visu zoba implantu. Lai tas nenotiktu ir svarīgi rūpēties par savu zobu veselību ar piemērotu zobu pastu, zobu diegu u.c. lietām, kas palīdz samazināt kaitīgo baktēriju skaitu mutes dobumā, kas veidojas tur nepārtraukti.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *