6 populārākās kļūdas, kuras pieļauj gados jaunie cilvēki

Oct 1, 2018 by

ātrais kredītsJaunība ir domāta, lai eksperimentētu, kļūdītos, saprastu, kā vēlamies dzīvot savu dzīvi. Tiesa, ar kļūdām jābūt uzmanīgiem – ir kļūdas, kuras viegli novērst un tās iemāca vērtīgu dzīves pieredzi, taču ir arī tādas kļūdas, par kurām var nākties ļoti ilgi un rūgti nožēlot. Šoreiz par finansiāli nepārdomātiem lēmumiem un kļūdām, kuras pieļauj gados jaunāki cilvēki.

  • Impulsīva tērēšana. Gados jaunāki cilvēki šādas kļūdas pieļauj visbiežāk, vēl īsti neapzinoties to, kāds var būt rēķinu slogs, nesekojot līdzi saviem ienākumiem, izdevumiem un kopējam budžetam, bet gan pakļaujoties impulsam iegādāties kaut ko jauku, skaistu, doties uz ballīti, tērēt brīvdienām un tā tālāk.
  • Pašam sava kredītkarte. Pirmais darbs, karjeras sākums un sava kredītkarte kabatā! Doma par to, ka saņemam labu algu un varam atļauties to tērēt, ir kārdinoša. Taču iesākumā labākais risinājums būtu debetkarte – tērējot tik naudas, cik ir uz konta. Kredītkarte var sniegt sajūtu, ka naudas ir daudz un varam tērēt tik, cik vēlamies, līdz brīdim, kad jāsāk maksāt kredītkartes rēķini un atklājam, ka esam stipri pārtērējušies.
  • Nekrāt. Jā, naudas krāšana ir laba lieta, un šo praksi vajadzētu piekopt. Kaut nedaudz, pamazām atliekot malā nelielas summas, izveidojot krājkontu un domājot par to, ka vienmēr var gadīties neparedzēti izdevumi. Protams, jaunam cilvēkam naudas krāšana nešķiet tik būtiska, tomēr tā ir viena no kļūdām, kuru pieļaut nevajadzētu.
  • Neapdomāta aizņemšanās. Kredītkarte kabatā nav labākais risinājums, tāpat kā nepārdomāti aizdevumi, ātrie kredīti, piemēram, https://www.crediton.lv/atrie-krediti, un citas aizdevumu formas. Lai kāds arī nebūtu iemesls, kāpēc apsveram kredīta ņemšanu – padomājam trīsreiz. Līdzekļu pieejamība šādā formā jaunam cilvēkam var šķist elementāra un vienkārša, taču, neapdomājot aizdevumu atmaksas iespējas, var nākties vēlāk rūgti nožēlot šādu kļūdu – sabojāta kredītvēsture, lieli kavējuma procenti un tā tālāk.
  • Pirmā auto iegāde. Lai gan jaunietim ar autovadītāja tiesībām kabatā, protams, gribas pašam savu transportlīdzekli, bieža kļūda ir pirmā auto iegāde, vēl pirms pārliecības, ka to var atļauties. Izdevumi nesaistās tikai ar auto cenu vien. Apkopes, remonti, apdrošināšana, nodokļi, degviela, riepas un citi izdevumi – kļūda ir neparēķināt kopējos izdevumus par automašīnu gada griezumā.
  • Nedomāšana par sīkumiem. Jaunībā nepievērš uzmanību sīkumiem – taču šajos sīkumos tiek iztērēts ārkārtīgi daudz. Izņemt naudu no citas bankas bankomāta, novietot mašīnu maksas stāvvietā, tā vietā, lai pāris ielas ietu kājām un novietotu to bez maksas. Nemeklēt atlaides un stāvot veikalā pie kases iemest groziņā nevajadzīgus sīkumus. Visi šie nelielie sīkumi kopā var veidot gana lielas izmaksas, kam mēdzam nepievērst uzmanību, vēlāk prātojot, kur gan paliek nauda.
      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *