Ar ko aptiekās nopērkamie vitamīni atšķiras no tiem, ko uzņemam ar pārtiku?

Oct 13, 2016 by

vitamīniCilvēka organisms pats neražo vitamīnus, tāpēc tie ir jāuzņem ar sabalansēta uztura vai uztura bagātinātāju palīdzību. Tieši šī iemesla dēļ, vienmēr aktuāls ir jautājums par to, kādus vitamīnus izvēlēties dabīgos vai sintētiskos? Šeit gan būtu svarīgi minēt, ka visbiežāk ar nosaukumu „dabīgie” cilvēki saprotam vitamīnus, kurus uzņemam ar uztura palīdzību, taču par sintētiskajiem mēdzam dēvēt visus aptiekās nopērkamos vitamīnu preparātus, lai gan īsti korekti tas nav.

Tā kā vitamīni cilvēka organismā ir nepieciešami dzīvībai svarīgu procesu nodrošināšanā, tie, ar sabalansēta uztura palīdzību, būtu jāuzņem ik dienu. Ja ēdam veselīgi un ikdienas uzturā lietojam augļus, dārzeņus, gaļu, zivis, piena un graudaugu produktus, tad vitamīniem organismā nevajadzētu trūkt, taču tikko kāda no iepriekš minētajām pārtikas produktu grupām iztrūkts, vai organismam ir papildus slodze, vairāki vitamīni netiek uzņemti vai tiek uzņemti nepietiekamā daudzumā. Šādos gadījumos nepieciešams lietot, kādu no aptiekā nopērkamajiem vitamīnu preparātiem, kas mēdz būt gan laboratorijās sintezēti, gan arī ekstrahēti no augu valsts.

Īpaši nozīmīgi uzņemt organismam papildus nepieciešamos vitamīnus ir grūtniecēm un māmiņām bērna zīdīšanas periodā, cilvēkiem, kas ikdienā nelieto sabalansētu uzturu un cilvēkiem, kuru organisms ir novājināts kādas slimības, piemēram, saaukstēšanās rezultātā. Tāpat, par papildus vitamīnu uzņemšanu, daudz vairāk jādomā cilvēkiem, kas ikdienas uzturā pārsvarā lieto pusfabrikātus, smalko miltu izstrādājumus, saldumus un eļļā ceptus produktus.

Ja ikdienā ēdat veselīgi, pietiekami daudz kustaties un jūtas labi, tad visticamāk, aptiekās nopērkami vitamīni jums nemaz nav nepieciešami, taču profilaktiskos nolūkos 2 reizes gadā, rudenī un pavasarī varat lietot C vitamīnu organisma aizsargspēju stiprināšanai. Papildus veselīgam uzturam, vitamīnus ieticams lietot arī maziem bērniem, lai veicinātu to normālu attīstību un stiprinātu imunitāti.

Iegādājoties vitamīnus vajadzētu konsultēties ar ģimenes ārstu vai farmaceitu, jo atšķirībā no dabīgajiem, ar uzturu uzņemtajiem vitamīniem, sintētiskos vitamīnus iespējams pārdozēt, turklāt atsevišķu slimību gadījumā, konkrētus vitamīnus vispār nav ieteicams lietot. Īpaši uzmanīgiem jābūt ar A,D un E vitamīnu, lietošanu, kurus uzņemot pārmērīgi lielās devās, var rasties toksisks efekts.

Īpaši ērti vitamīnus iegādāties bez rindas, internetā:

http://aptiekas.apotheka.lv/

Ikvienam būtu jāatceras, ka aptiekās nopērkamie vitamīni, nespēj aizstāt sabalansētu un veselīgu uzturu. Tie domāti, kā palīglīdzeklis, gadījumos, ja ar uztura palīdzību, kāds no vitamīniem netiek uzņemts pietiekami lielā daudzumā vai radusies nepieciešamība papildus imunitātes stiprināšanai.

Lai atrastu sev vai saviem tuviniekiem piemērotākos vitamīnu preparātus, nekautrējieties lūgt farmaceita konsultāciju. Ja vitamīnus esat nolēmis iegādāties internetā un neesat drošs par to, vai tie Jums būs piemērotākie, izmantojiet elektroniskās konsultācijas iespējas, tādejādi, pārliecinoties, ka izvēlētais preparāts patiešām būs jums atbilstošs.

 

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *