Auto pulēšanas līdzekļi un aksesuāri

Jul 18, 2015 by

Jēdziens “auto pulēšana” ir sācis kļūt tik izplatīts, ka tā nozīme sarunvalodā ir paplašinājusies, attālinoties no tā, ko šis termins apzīmē pamatā. Jūs varētu dzirdēt kādu sakām: “Andrejs pavadīja divas dienas, pulējot savu vāģi”. Droši vien patiesībā šīs divas dienas tika pavadītas, veicot visdažādākos ar auto virsbūves apkopi saistītus uzdevumus.

Tomēr, atgriežoties pie pamata nozīmes, auto pulēšana nozīmē auto virsbūves spīduma atjaunošanu, atbrīvojot lakojumu no nevajadzīgām daļiņām, kā arī izlīdzinot krāsas virsmu. Kādi līdzekļi tiek izmantoti šī darba veikšanai? Kā tie atšķiras un vai iespējams kļūdīties, izvēloties auto pulēšanas līdzekli? Šie jautājumi tiks apskatīti turpinājumā.

Lielākā daļa auto pulēšanas līdzekļu darbojas kā maigs abrazīvs līdzeklis, bet daži no tiem iedarbojas uz automobiļa virsbūvi ķīmisku procesu rezultātā. Kad tiek runāts par auto virsbūves apkopi, galvenokārt dominē trīs līdzekļu grupas:

  • Tīrīšanas līdzekļi;
  • Pulētāji (visbiežāk – pulējamās pastas);
  • Citi abrazīvi līdzekļi.

Pulēšanas pastas darbojas, lai atbrīvotu auto virsbūvi no nevēlamajiem krāsas defektiem, bet tīrīšanas līdzekļu uzdevums ir tikt galā ar grūti nomazgājamiem netīrumiem. Kāda ir galvenā atšķirība? Galvenokārt šie līdzekļi atšķiras tajā, cik agresīvi tie reaģē uz virsbūves krāsu. Tāpat ievērojamas atšķirības var būt, piemēram, starp dažādām pulēšanas pastām. Kamēr pastāv ļoti maigi pulētāji, iespējams lietot arī agresīvākas pulēšanas pastas, kuras pat sākotnēji iesaka izmēģināt tikai uz mazākiem krāsas laukumiem, pirms ķerties klāt visai virsbūves pulēšanai. Tā kā krāsas noņemšana pat nelielos daudzumos no auto virsbūves ir visai nopietns solis salīdzinājumā ar, piemēram, auto vaskošanu, tad dažādu pulēšanas pastu agresivitāte allaž tiek ņemta vērā.

Visai loģisks būtu jautājums – tad kādēļ tirgū ir pieejamas šādas auto pulēšanas pastas, kas, neapdomīgi lietotas, var pat izraisīt spēkrata virsbūves bojājumus? Patiesībā arī šie līdzekļi, ja lietoti pareizi, var būt pat ļoti noderīgi. Tikai visagresīvākās pulējamās pastas, profesionāli pielietotas, var noņemt visdziļākos virsbūves skrāpējumus. Šādās pastās abrazīvās daļiņas ir visspēcīgākās, tāpēc tās nav nepieciešams izmantot, ja švīkas un skrāpējumi ir tikai ļoti smalki un virspusēji (ja rodas šaubas par defekta dziļumu, to ātri spēs noteikt auto apkopes centrā).

Atgriežoties pie pirmās grupas – tīrīšanas līdzekļiem – tie parasti tiek lietoti līdztekus pulēšanas pastām, jo to mērķis mazliet atšķiras. Lai arī šo līdzekļu izmantošana, tāpat kā pulējot, atjauno automobiļa virsbūves spīdumu, tomēr tie nav paredzēti lielāku vai mazāku skrāpējumu likvidēšanai, bet drīzāk virsbūves atbrīvošanai no nevajadzīgajām piesārņojuma daļiņām. Tie allaž palīdz, veicot auto pulēšanu, jo tikai pavisam tīrā auto virsbūvē iespējams saskatīt, piemēram, līdz galam nenopulētos reģionus.

Pievēršoties aksesuāriem, ar kuriem tiek veikta auto pulēšana, svarīgi zināt, ka pulierdiski, ko izmanto auto apkopes centros un kas varētu izskatīties visai draudīgi, patiesībā ir veidoti tā, lai to virsma būtu maiga automobiļa virsbūvei, tomēr darbotos efektīvi, izmantojot izvēlēto pulierpastu. Lai arī šie diski neprofesionālim varētu izskatīties vienādi, to uzdevumi mēdz atšķirties – tie var būt paredzēti īpaši maigākām vai agresīvākām pastām, to mērķis var būt kā atjaunot virsbūves spīdumu, tā arī nopietnu lakojuma defektu novēršanai.

Svarīgi, ka, dodoties uz auto apkopes centru, uzticaties tā darbiniekiem un zināt, ka viņi spēs no visas šīs daudzveidības izvēlēties pareizos līdzekļus tieši jūsu automobilim. Ja tomēr rodas šaubas, vienmēr jāuzdod jautājumi un jākliedē neskaidrības. Pareiza pulēšanas līdzekļa un pulierdiska izvēle savienojumā ar profesionālu darbu spēs padarīt auto atkal mirdzošu un novērst laika gaitā radušos defektus.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *