Biežāk izmantotās zobu balināšanas metodes zobārstniecības kabinetos Rīgā

Apr 15, 2016 by

zobu balināšanas metodesTāpat kā daudzās citās medicīnas nozarēs, arī zobārstniecībā, risinot dažādas mutes dobu veselības, kā arī estētiskās problēmas, tiek izmantotas dažādas metodes. Attīstoties modernajām tehnoloģijām, mūsdienās ir pieejamas arī vairākas zobu balināšanas tehnikas.

Fotobalināšana

Izmantojot šo metodi, uz pacienta zobiem uzmanīgi tiek uzklāts balinošais gels (visbiežāk – “Pola Office”, “Ilumine” vai “Opaliscence”). Geli sastāv no augstas koncentrācijas ūdeņraža vai karbamīda peroksīda. Ņemot vērā to, kāds gels tiek izmantots, tā aktivizēšanai izmanto parasto gaismošanas lampu, kuru izmanto arī balto jeb hellio plombu gaismošanai. Ir pieejami arī balināšanas veidi, kad gelu nav nepieciešams aktivizēt. Tā kā zobu emaljas toņi, zobu uzbūves īpatnības, kā arī cilvēku vēlmes ir dažādas, gels var tikt uzklāts vairākas reizes. Jāņem vērā, ka balināšanas procedūra ilgst aptuveni divas stundas. Ar šīs metodes palīdzību iespējams izbalināt zobu krāsu par 3-5 toņiem. Noturību nosaka cilvēku dzīvesveids, tostarp kaitīgie ieradumi, uzturs un arī higiēna. Iegūtais rezultāts var saglabāties no 6 mēnešiem līdz pat gadam, pēc tam to var atkārtot.

Sistēmas balināšana

Šīs balināšanas laikā bieži tiek izmantotas “Zoom” un “Brite Smile” sistēmas. Atšķirībā no pirmās metodes, šajā gadījumā padziļināti tiek balināta zoba emalja, kā arī dentīna virsējais slānis. Sākumā tiek izolētas pacienta smaganas, pēc tam uz zobiem tiek uzklāts balinošais gels, uz kuru vēlāk iedarbojas ar zilo staru lampu, kuras viļņu garums ir citādāks, nekā pirmajā metodē izmantotajai. “Zoom” balināšanas sistēmai nepieciešami 3-4 cikli, katra garums ir 15 minūtes, savukārt “Brite Smile” sistēma sastāv no trim 20 minūšu cikliem. Katrā no tiem gels tiek noņemts un uzklāts no jauna. Gala rezultāts ir atkarīgs no cilvēka dabīgās zobu krāsas. Izmantojot “Zoom” un “Brite Smile” sistēmas, iespējams iegūt līdz 9 toņiem gaišākus zobus. Arī šajā metodē izmantoto gelu sastāvā ir ūdeņraža vai karbamīda peroksīds. Noturība šādai balināšanai var ilgt līdz pat 2 gadiem, tomēr arī šajā gadījumā tā atkarīga no cilvēka ēšanas paradumiem un zobu higiēnas.

Lāzerbalināšana

Šīs metodes pamatā tiek izmantots augstākās frekvences gaismas avots – lāzers. Tāpat kā iepriekš, arī šajā gadījumā uz zobiem tiek uzklāts balinošais gels, kurā 38% koncentrācijā atrodas ūdeņraža vai karbamīda peroksīds. Gels tiek aktivizēts, izmantojot lāzera starus. Parasti tas ilgst 35 minūtes, taču kopējais procedūras laiks ir apmēram 1 stunda. Ar šo metodi var izbalināt līdz pat 9 toņiem gaišākus zobus, turklāt efekts saglabājas līdz diviem gadiem.

Izmantojot iepriekš minētās balināšanas metodes, der atcerēties, ka katrā no tām tiek izmantots augstas koncentrācijas ūdeņraža vai karbamīda peroksīds, kas var paaugstināt zobu jutīgumu, tādēļ pirms šīs procedūras veikšanas noteikti konsultējieties ar speciālistu, lai iegūtu labāko rezultātu.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *