Cik ilgi kalpo bērnu autosēdeklīši?

Dec 12, 2018 by

autosēdeklīšiNe visi vecāki zina, ka lielākajai daļai autosēdeklīšu ir derīguma termiņš. Ne gluži tāds pats kā pienam vai maizei, taču, kā izrādās, arī šīm precēm ir savs kalpošanas laiks. Vidēji tas ir no pieciem līdz deviņiem gadiem no ražošanas brīža, taču dažādiem modeļiem var atšķirties. Protams, derīguma termiņš nav vienīgais faktors, kas ietekmē to, cik ilgi kalpos autosēdeklītis.

Pievērs uzmanību autokrēsliņa vecumam

Prātīgākais, ko vari darīt, ir rūpīgi izlasīt lietošanas instrukciju, pirms sākt lietot autosēdeklīti. Tur arī vajadzētu būt norādītam ražošanas datumam. Tāpat to var atrast arī uz sēdeklīša pamatnes vai arī tas var būt iekļauts starp drošības informācijas etiķetēm. Autosēdeklīši ir ar ierobežotu lietošanas laiku, lai brīdinātu vecākus par to, ka šis modelis varētu jau būt nolietots, vai pārāk vecs, lai spētu pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas un rūpēties par bērna drošību.

Atceries, ka autokrēsliņi, kuriem ir beidzies derīguma termiņš, jānogādā atbilstošā atkritumu pieņemšanas vietā – tos nedrīkst ziedot, pārdot vai kādam atdot!

Vēl viens faktors, kas var ietekmēt autosēdeklīša kalpošana ilgumu, ir tā ražošanā izmantotie materiāli. Daži no tiem ir izturīgāki pret triecieniem un nodilumu, bet daži nē. Tāpat svarīgi ņemt vērā arī krēsliņa dizainu un tā uzstādīšanas metodi. Visi šie faktori kopā ietekmē laiku, cik ilgi autosēdeklīti varēsi bez bažām lietot.

Nelieto autosēdeklīti, ja tas pabijis negadījumā

Eksperti iesaka nomainīt autosēdeklīti, ja tas ir atradies smagākā ceļu satiksmes negadījumā. Protams, ja trieciens ir bijis minimāls, iespējams, var iztikt arī bez jauna autorēsliņa iegādes, ko apliecina arī sekojošas pazīmes:

  • Neizsprāga drošības spilveni;
  • Automašīnai nav redzamu bojājumu, un tā bez problēmām varēja turpināt ceļu pēc negadījuma;
  • Neviens no pasažieriem nav ievainots.

Pēc tam, kad ir gadījies iekļūt ceļu satiksmes negadījumā, vismaz reizi gadā vajadzētu likt speciālistam pārbaudīt autosēdeklīti, lai pārliecinātos, ka tas joprojām ir pietiekami drošs, tam netrūkst detaļu, savienojuma vietu vai citu daļu. Tāpat ir vērts pēc iegādes autosēdeklīti “ieguglēt”, lai pameklētu informāciju par to, piemēram, vai ražotājs nav šo modeli atsaucis sakarā ar bojājumiem vai cita veida defektiem.

Kur pirkt bērnu autosēdeklīšus?

Ja Tu vēl neesi iegādājies bērnu autosēdeklīti, vai arī plāno pirkt jaunu, mūsdienās ir vairāki veidi, kā to izdarīt. Klasiska izvēle ir vienkārši doties “šopingā” pa visiem bērnu preču veikaliem pēc kārtas, taču tas prasa laiku. Otrā izvēle ir iepirkšanās internetā.

Par spīti dažādiem mītiem un stereotipiem interneta veikali piedāvā arvien labāku iepirkšanās pieredzi pircējiem, rūpējoties par drošību un ātru preču piegādi. Turklāt preces vari apskatīt jebkurā laikā un vietā, nesteidzīgi atrodot sev interesējošos modeļus. Un, protams, nedrīkst aizmirst arī zemākas cenas, kas pieejamas internetā. Izvēle ir Tavās rokās.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *