Kur ir atrodama OCTA POLISE?

Feb 28, 2019 by

Obligātās Civiltiesiskās auto Apdrošināšana no octas.lvVisiem transportlīdzekļiem, kas pārvietojas pa Latvijas ceļiem ir obligāta nepeiciešamība pēc OCTA, jeb Obligātās Civiltiesiskās auto Apdrošināšanas. Tā sedz iespējamus riskus par zaudējumiem, kuri ir nodarīti trešajām personām vadot apdrošināto automašīnu.

Pārvietošanās ar transportlīdzekli, kuram nav nopirkta vai atjaunota OCTA apdrošināšana, ir nelegāla un, gadījumā, ja tiekat pieķerts uz ceļa ar šo automašīnu, ir jārēķinās ar sekām.

Ja šoferis ir pieķerts braucot bez OCTA polises, ir piešķirti divi soda punkti un naudas sods līdz 120 eur. Situācijā, ja ar neapdrošināto mašīnu nodarāt skādi trešās personas veselībai vai mantai, tad iestājas finansiāla atbildība sekas likvidētno savas, ne no apdrošinātāja kabatas. OCTAs polise darbojas visā Eiropā, EEZ, kā arī Šveicē, Andorā un Serbijā.

Cik maksā OCTA POLISE?

Obligātās CIviltiesiskās Transportlīdzekļa Apdrošināšanas polises izmaksas noteikti ir atšķirīgas katram autovadītājam kā arī to ietekmē dažādi kritēriji. Katram, kurš kaut reizi noteikti ir saskāries ar OCTAs iegādi online, piemēram, octas.lv, nenoliedzami ir radies jautājums par BONUS-MALUS kārtību. Šāda sistēma balstās uz šofera prasmi braukt – soda punktiem un izraisīto negadījumu vēsturi.

BONUS parāda bonusa punktus par braukšanu bez negadījumiem, bet MALUS parāda soda punktus. Tiem auto vadītājiem, kuriem nav nekādu problēmu transportlīdzekļa vadīšanas stāža, tiek piešķirta atlaide, kas atsaucas uz polises cenu. Šī sistēma ne vien ļauj polises cenu aprēķināt proporcionāli riska apmēram, bet arī motivē šoferus ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

Kā rēķina POLISES cenu?

Desmit un vairāki citi atšķirīgi kritērji un faktori ietekmē OCTA polises izmaksas konkrētajam transportlīdzeklim. Lielu lomu spēlē transportlīdzekļa tips, jo katram auto ir atšķirīgi riska faktori, kas tiek ņemti vērā cenu aprēķinā.

Interesanti, ka arī īpašnieka deklarētā adrese ietekmē to, kāda būs octa cena, jo pilsētā deklarētām personām pastāv lielāks risks izraisīt ceļu satiksmes negadījumu, kā lauku teritorijās dekarētajiem. Šis ir vien minējums, taču uzskata, ka nozīme ir arī mašīnas īpašnieka dzimumam. Apdrošinātājiem noteikti ir jāapskata daudzas statistiskās pozīcijas, lai octa cenu un vērtību noteiktu pēc iespējas atbilstošāku.

Cik daudz maksā auto apdrošināšana?

Internetā varam uziet ļoti daudz un dažādus OCTA polises izmaksu aprēķināšanas rīkus, kas aprēķina cenu pie vairākiem apdrošinātājiem Latvijā. Lai arī informācija, ko lūdz prasa kalkulatoros, var būt atšķirīga, gala informācija būs viena un tā pati. Cenu aprēķini tiek rādīti 3, 6, deviņu un divpadsmit mēnešu periodam kā arī tur pat arī ir iespēja polisi iegādāties elektroniski.

Der ielāgot, ka jo ilgākam periodam polise tiek pirkta, jo tā ir izdevīgāka. OCTA polises pirkšanai nepieciešamas vien pāris minūtes. Pēc visu prasīto datu pievienošanas kā arī samaksas izpildīšanas, OCTA tiek nosūtīta uz e-pastu.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *