Noderīgi padomi jauna televizora iegādei

May 27, 2018 by

televizoriIkvienam ir zināms, ka televizora izvēle nav vienkāršs process. Gandrīz ikvienam no mums galvenais mērķis ir iegādāties labu, taču ne dārgu televizora modeli. Šobrīd ir pieejamas daudz un dažāda veida televizoru tehnoloģijas. Bieži vien mēs apjūkam, izdzirdot dažādus tehnoloģiju terminus, kuru nozīme sākotnēji mums neko neizsaka. Jau paša televizora modeļa izvēle nav vienkārša, tieši tāpat arī televizora izmēra izvēle, jo vienlaicīgi ir jādomā par to, lai attiecīgais televizors atbilstu mūsu vēlmēm, mājoklim, kā arī finansiālajām iespējām. Ko ir nepieciešams zināt un apsvērt pirms televizora iegādes?

Pirmkārt, ir jāizvērtē, kāds būtu atbilstošākais ekrāna lielums telpā, kurā televizors atradīsies. Ir nepieciešams izvērtēt, kurā telpā tas atradīsies un cik tālu no televizora atrašanās vietas televizors tiks skatīts. Televizoru ekrāni tiek mērīti collās, mērot pa diagonāli, sākot no augšējā uz apakšējo stūri. Izmēri ir visdažādākie – sākot ar 20 collām līdz pat vairāk nekā 100 collām. Ja televizors atradīsies virtuvē vai guļamistabā, tad vispiemērotākais variants būtu 24 līdz 40 collu liels ekrāns. Protams, ja virtuve vai guļamistaba ir liela izmēra telpas, tad attiecīgi arī ekrānam ir jābūt lielākam. Ja televizors atradīsies liela izmēra telpās, tad vislabākais risinājums būtu, sākot no 50 collu liela ekrāna.

Otrkārt, ir jāizvēlās savām vajadzībām piemērotākais ekrāns. Pastāv šāda veida ekrāni – LCD, LED, LED ar uzlaboto pārkājumu, OLED, kā arī plazmas televizori. Plazmas televizori jau ir novecojuši, tādēļ tādu televizoru veikalos ir ļoti maz. Vispopulārākie ir LED televizori, kuriem ir pieejams plašs modeļu klāsts. LED televizori ir košāki, patērē mazāk enerģijas, rada mazāku ekrāna atspīdumu, kā arī ir gaišāki.
Treškārt, ir jāizvērtē televizora izšķirtspēja. Televizori ar HD izšķirtspēju attēlo vismaz 720p attēlu, kā arī ekrāna izšķirtspēja ir 1366 x 768 pikseļi. Full HD televizoriem ir augstāka izšķirtspēja – 1920 x 1080 pikseļi. Ultra HD izšķirtspēja ir 3840 x 2160 pikseļi, tā attēls ir daudz kvalitatīvāks un detalizētāks. 4K televizori paaugstina HD video un Ulta HD. 4K televizoriem ir pieejamas dažādas iespējas, ko skatīties ar tā saturu, tai skaitā Netflix, YouTube, kā arī vēl citas iespējas.

Ceturtkārt, ir jāizvērtē savienojamība, ko piedāvā televizors. Populākais un visiem zināmais savienojums ir HDMI, kas ļauj pievienot AV piederumus. Daudziem televizoriem ir video pieslēgvietas, kas tiek izmantotas vecākām ierīcēm, kurām nav HDMI. Šādas pieslēgvietas ir ar sarkanu, zilu un zaļu krāsu. Ļoti svarīga savienojuma vieta ir sarkanā un baltā RCA pieslēgvieta, kas nodrošina audio signālu pārraidīšanu. Ļoti populāra ir arī USB atmiņa, kā arī daudzos televizorus ir iebūvēts interneta uztvērējs. Šīs iepriekšminētās ir tikai daļa no visiem iespējamajiem savienojuma veidiem, tādēļ ir jāapsver, kādas ir mūsu vēlmes attiecībā uz savienojamību.

Protams, pastāv vēl arī citas nianses un kritēriji, kurus ir nepieciešams izvērtēt, tādēļ pirms televizora iegādes vienmēr ir ieteicams sazināties ar speciālistu.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *