OCTA un KASKO – kādas ir būtiskākās atšķirības?

Dec 22, 2018 by

apdrošināšana autoViens no svarīgākajiem aspektiem, par ko jādomā katram auto īpašniekam, ir automašīnas apdrošināšana. Pieejamas divu veidu polises – OCTA un KASKO. Turpini lasīt un uzzini, kādas ir galvenās atšķirības un kādas priekšrocības ir katrai no šīm polisēm.

Būtiskākā atšķirība starp OCTA un KASKO apdrošināšanu ir apdrošināšanas objekts. Noformējot OCTA netiek apdrošināts transporta līdzeklis – šī polise tikai sedz tos zaudējumus, kas ceļu satiksmes negadījuma rezultātā tiek nodarīti trešajām personām un viņu mantai. Tātad – OCTA atmaksā tos izdevumus, kas radušies citām personām, nevis Jums. KASKO polise paredz transportlīdzekļa apdrošināšanu. Tā kompensē Jūsu automašīnai radītos bojājumus, neatkarīgi no tā, kurš ir vainīgs pie to rašanās.

OCTA ir obligātā auto apdrošināšana (vairāk), savukārt – KASKO – brīvprātīgā.  Jāņem gan vērā, ka ir gadījumi, kad KASKO apdrošināšana ir obligāta, piemēram, ja transportlīdzeklis iegādāts līzingā. Un, lai arī KASKO polise nav obligāta, tomēr katram transportlīdzekļa īpašniekam vajadzētu izvērtēt, vai viņš ir gatavs uzņemties visus riskus un segt visus izdevumus, piemēram, ceļu satiksmes negadījuma vai zādzības gadījumā.

Ko ņemt vērā pirms apdrošināšanas polises iegādes?

Auto apdrošināšanas polises nopērkamas pie dažādiem apdrošinātājiem. Lai arī OCTA polišu nosacījumi lielākoties ir vienādi, jo tos nosaka likums, tomēr tas nenozīmē, ka nevajadzētu salīdzināt vairākus variantus. Pirmkārt, cenu atšķirības dažādās apdrošināšanas kompānijās var būt ļoti būtiskas, otrkārt – izvēloties polisi, ļoti būtiska ir arī izvēlētās apdrošināšanas kompānijas reputācija.

Visērtāk OCTA polises iespējams salīdzināt tiešsaistē – ar apdrošināšanas kalkulatoru starpniecību. Tāpat internetā var uzzināt citu auto īpašnieku pieredzi un rekomendācijas, kā arī statistikas datus.

KASKO polises nosacījumi pie dažādiem apdrošinātājiem atšķiras, tādēļ to izpētei vajadzētu veltīt mazliet laika. Jāņem vērā, ka ir divu veidu KASKO polises – visu risku polise un izvēlēto risku polise. Visu risku apdrošināšana iekļauj visu risku segumu (izņemot tos, kas līgumā minēti kā izņēmumi). Iegādājoties izvēlēto risku polisi, kompensāciju saņemsiet tikai par tiem bojājumiem, kas iekļauti polisē.  Iegādājoties KASKO polisi, jānosaka arī pašrisks – summa, ko bojājumu gadījumā transporta līdzekļa īpašnieks segs pats.

Kas ietekmē polises cenu?

KASKO polises cenu būtiski ietekmē transportlīdzekļa vērtība. Tāpat svarīgs faktors ir arī autovadītāja apdrošināšanas gadījumu vēsture.

OCTA polises cena galvenokārt atkarīga no vietas, kur reģistrēts transportlīdzeklis. Abu polišu cenu ietekmē arī tādi faktori, kā autovadītāja vecums un stāžs, automašīnas tips un tehniskie parametri.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *