Vai izdevīgāk ir pirkt vai īrēt mājokli?

May 20, 2019 by

patēriņa kredīts bez ķīlasDomājot par jaunu dzīvesvietu, daudziem aktuāls jautājums – mājokli pirkt vai īrēt? Abiem no šiem variantiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Gala lēmums atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, finansēm, ilgtermiņa plāniem, nekustamā īpašuma tirgu. Turpinājumā daži padomi, kas var palīdzēt izdarīt pareizo izvēli.

Daži svarīgi jautājumi

Lēmuma pieņemšanu vajadzētu sākt ar sekojošu jautājumu izvērtēšanu:

  • Ko vari atļauties? Cik lieli ir ietaupījumi?
  • Vēlies stabilitāti vai iespēju ērti pārvākties, kad vien nepieciešams?
  • Vai vēlies uzņemties pilnu atbildību par mājokļa remontu un uzturēšanu?
  • Kādi ir Tavi finanšu, karjeras un ģimenes mērķi?

Izmaksu aprēķināšana

Viens no būtiskākajiem aspektiem, protams, ir izmaksas. Īrējot mājokli, ik mēnesi jārēķinās ar noteiktu summu, kas būs jāatdod par īri. Atkarībā no vienošanās ar īpašnieku, īres maksa var iekļaut vai neiekļaut komunālos maksājumus. Vairumā gadījumu tiek prasīts arī depozīts – ievācoties mājoklī, jāmaksā par pirmo un pēdējo mēnesi.

Jārēķinās arī, ka pēc nomas līguma beigām īpašnieks var to arī nepagarināt vai arī prasīt lielāku īres maksu. Tāpat viņš var vēlēties īpašumu pārdot. Tas nozīmē, ka var sanākt pārvākties pat vairākas reizes. Labā ziņa – ja esi īrnieks, nav jāuztraucas par mājokļa remontu un labiekārtošanas darbiem.

Kā zināms, nekustamā īpašuma iegāde ir dārgs prieks. Un ļoti bieži šim mērķim nepieciešams hipotekārais kredīts. Tomēr arī tādā gadījumā jārēķinās ar pirmo iemaksu un citiem tēriņiem. Tāpat jāizvērtē, kāds būs ikmēneša maksājums un uzturēšanas izmaksas.

Neatkarīgi no tā – dod priekšroku mājokļa īrēšanai vai pirkšanai, jārēķinās arī ar pārvākšanos saistītiem izdevumiem. Ļoti bieži šādas izmaksas ir grūti precīzi paredzēt, tādēļ nepieciešamības gadījumā noderēt var patēriņa kredīts bez ķīlas. Jāpatur gan prātā, ka ikviens aizdevums ir atbildība, tādēļ pirms tam jāizvērtē sava maksātspēja.

Iegādājoties mājokli, jārēķinās ar nekustamā īpašuma nodokli un uzturēšanas izmaksām, bet tā ir arī brīvība ar savu īpašumu rīkoties pēc saviem ieskatiem. Mājokļa īrēšana dod iespēju pārcelties, kad vien vēlies, taču jārēķinās ar īpašnieka prasībām.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *