Vai nepieciešams iekrāt naudu vecumdienām?

Jan 10, 2019 by

vecumdienasVai Tu bieži aizdomājies par nākotni un esi iesācis krāt naudu vecumdienām? Vai varbūt tieši otrādi – Tu drīzāk dzīvo šodienai, bet par nākotni īpaši nedomā? Neatkarīgi no Tava vecuma, tomēr ir svarīgi ne tikai dzīvot šim mirklim, bet padomāt arī par dienām vai gadiem uz priekšu. Šobrīd Tev, iespējams, šķiet, ka domāt par vecumdienām vēl ir pāragri, taču pienāks laiks, kad viss mainīsies un, piemēram, iekrātā nauda sniegs Tev lielāku kontroli pār savu dzīvesveidu un brīvību.

Kad būsi sasniedzis pensijas vecumu, Tu saņemsi pensiju, kas būs kā ienākumi, no kuriem dzīvot, taču, ļoti iespējams, ka Tev ar to nepietiks, jo vēlēsies, piemēram, ceļot, biežāk braukt ciemos pie mazbērniem, iegādāties māju laukos vai tml. Jā, arī vecumdienās Tev būs mērķi, kuru izpildei nepieciešami naudas līdzekļi!

Lai Tavas vecumdienas būtu nodrošinātas un Tu patiešām panāktu visu, ko vēlies, Tev vajadzētu sākt iekrāt naudu jau tagad (vairāk šeit). Un tas nenozīmē, ka Tev no visa būtu jāatsakās, tas nozīmē vien to, ka Tev jāiemācās apieties ar saviem naudas līdzekļiem. Kā to izdarīt?

Centies samazināt izdevumus ikdienā – jo tos vairāk samazināsi, jo vairāk brīvo līdzekļu Tev būs. Viens no veidiem, kā samazināt šos izdevumus ir, protams, nepirkt neko lieku. Otrs – iegādāties visu nepieciešamo, taču pievērst uzmanību cenām veikalos, iegādāties akcijas preces u.tml.

Otrais solis būtu izvērtēt savus ikdienas tēriņus, pierakstīt obligātos izdevumus, kuros ietilpst telefona rēķina atmaksa, īre, komunālie pakalpojumi u.c., un tos izdevumus, no kuriem varētu atteikties, piemēram, kafijas iegāde pa ceļam uz darbu. Kad Tu esi uzskaitījis tēriņus, tad tos rūpīgi izvērtē un padomā, vai tiešām nevari atrast kādu citu alternatīvu, piemēram, izvēlēties kādu citu interneta vai televīzijas pakalpojuma sniedzēju. Ļoti bieži izmantojam pakalpojumus, kuri mums vai nu nav vajadzīgi vai arī kuriem nu pieejamas lētākas, taču tikpat kvalitatīvas alternatīvas. Ja vēlies ietaupīt, tad šis ir lielisks veids, kā to darīt!

Pēc tam, kad esi izvērtējis savus ikdienas tēriņus, obligātos un citus izdevumus, bez kuriem tomēr iztikt nevari, tad laiks izvērtēt arī neregulāros izdevumus. Tie ir tie, kuri, kā jau norāda nosaukums, var vienu mēnesi būt, otru – nebūt. Šos izdevumus pārskatīt var būt grūti, taču tas nav neiespējami. Ļoti iespējams, ka Tu zini, ka Tavai mašīnai kaut kas grab, vēl braukt var, bet drīzumā būs vajadzīgs remonts. Vai varbūt Tu zini, ka tuvojas ziema, virsjaka, kas bija laba pagājušajā gadā, šo sezonu neizturēs, tādēļ vēlies iegādāties jaunu? Šādi domājot Tu varēsi atvēlēt naudu nepieciešamajam un atlikt kādu daļu arī iekrājumiem.

      Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *